Oerlikon Kaynak


İçeriğe git

Ana menu:


ÜRÜNLER > Sert Lehimleme

BR 1211

TS 6934 EN ISO 3677

B Cu 59 Zn 870-890

Yüksek ısı girdilerinde çalışma imkanı sağlayan, iyi akıcılığa sahip bakır-çinko alaşımı sertlehim telidir. Çeliklerin, küresel dökme demirlerin, bakırın ve 950°C'nin üzerinde katılaşma sıcaklığı olan bakır alaşımlarının kapiler sertlehimde, lehim kaynağında ve yüzey kaplamasında kullanılır. Galvanizli sacların sertlehiminde galvanize zarar vermeden sertlehim yapma özelliğine sahiptir. Havalandırma sistemlerinde, otomotiv sanayinde boru ve kaporta bağlantılarında, dekorasyon, metal mobilya, hastane ekipman ve mobilyaları, elektrik panosu,banyo kazanı, hidrolik-pnömatik ekipmanlar ve tekstil makinaları imalatında geniş kullanım alanına sahiptir.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

DIN 8513

L - Cu Zn 39 Sn

   
   
   
   

BR 1211 Ag

TS 6934 EN ISO 3677

B Cu 59 Zn Ag Si 850-870

Çok iyi akıcılığa ve ıslatma özelliğine sahip, gümüş içeren bakır-çinko alaşımı sertlehim telidir. Çeliklerin, küresel dökme demirlerin, bakırın ve 950°C'nin üzerinde katılaşma sıcaklığı olan bakır alaşımlarının kapiler sertlehimde, lehim kaynağında ve yüzey kaplamasında kullanılır. Galvanizli sacların sertlehiminde galvanize zarar vermeden sert lehim yapma özelliğine sahiptir. Havalandırma sistemlerinde, otomotiv sanayinde boru ve kaporta bağlantılarında, dekorasyon, metal mobilya, hastane ekipman ve mobilyaları, elektrik panosu, banyo kazanı, hidrolik-pnömatik ekipmanlar ve tekstil makinaları imalatında geniş kullanım alanına sahiptir.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

DIN 8513

L - Cu Zn 39 Sn + Ag

   
   
   
   

BR 1101

AWS/ASME SFA-5.8

RB Cu Zn - D


Yüksek mukavemete ve iyi akışkanlığa sahip, nikel içeren bakır-çinko alaşımı sertlehim telidir.Çeliklerin, dökme demirlerin ve kesici takımların sertlehiminde kullanılır. Havalandırma sistemlerinde, otomotiv ve tarım makinalarının kaporta ve boru birleştirmelerinde, bisiklet ve motosiklet kadro bağlantılarında, kırılan matkap uçlarının tamirinde, dekorasyon ve metal mobilya imalatında, manifold, elektrik panoları, hastane ekipman ve mobilyaları imalatında, makina hidrolik-pnomatik ekipmanlarında ve tekstil makinaları imalatında geniş kullanım alanına sahiptir.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TS 6934 EN ISO 3677

B Cu 49 Zn Ni Si 890-920

DIN 8513

L - Cu Ni 10 Zn 42

   
   
   
   

BR 1102 Ag

TS 6934 EN ISO 3677

B Cu 48 Zn Ni Ag Si 870-900

Yüksek mukavemete ve çok iyi akışkanlığa sahip gümüş ve nikel içeren bakır-çinko alaşımı sertlehim telidir. Çeliklerin, dökme demirlerin ve kesici takımların sertlehiminde kullanılır. Havalandırma sistemlerinde, otomotiv ve tarım makinalarının kaporta ve boru birleştirmelerinde, bisiklet ve motosiklet kadro bağlantılarında, kırılan matkap uçlarının tamirinde, dekorasyon ve metal mobilya imalatında, havlupan, manifold, elektrik panoları, hastane ekipman ve mobilyaları imalatında, makina hidrolik-pnomatik ekipmanlarında ve tekstil makinaları imalatında geniş kullanım alanına sahiptir.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

DIN 8513

L - Cu Ni 10 Zn 42 (L-Ns) + Ag

   
   
   
   

BF 11

DIN 8511

D - SH 2

Çeliklerin ve dökme demirlerin sertlehiminde, bakır-çinko ve bakır-çinko-nikel alaşımı sertlehim telleri ile birlikte kullanılan dekapandır. Sert lehim öncesi yüzeyi temizler ve sertlehim esnasında ilave telin malzemeyi sarmasını sağlar. Sertlehim sonrasında yüzeyde dekapan artığı oluşturur. Dekapan artıkları mekanik olarak, sıcak suda fırçalayarak, parçalar sıcak iken suya daldırarak veya özel temizleme solüsyonları kullanılarak temizlenebilir.

Uygun Sert Lehim Telleri: BR 1101, BR 1102 Ag

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

   

BF 12

DIN 8511

D - SH 2

Bakır-çinko ve bakır-çinko-kalay alaşımı sertlehim telleri ile çeliklerin, galvanizli çeliklerin, pirinç ve bakır alaşımlarının sertlehim uygulamalarında ve lehim kaynaklarında kullanılan dekapandır. Sertlehim öncesi yüzeyi temizler ve sertlehim esnasında ilave telin malzemeyi sarmasını sağlar. Sertlehim sonrasında oluşan dekapan artığı mekanik olarak, sıcak suda fırçalayarak, parçalar sıcak iken suya daldırarak veya özel temizleme solüsyonları kullanılarak temizlenebilir.

Uygun Sert Lehim Telleri: BR 1211, BR 1211 Ag

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

   

FRO FLUX NORMAL

     

Çeliklerin, bakır ve bakır alaşımlarının orta sıcaklıklarda (700-1000°C) sert lehiminde kullanılan gaz hale geçen sıvı dekapandır. Fro Flux Vaporizer gibi uygun ekipmanlarla kullanılabilir ve birleştirme bölgesine şalümo vasıtasıyla iletilir. Dekapan artığı oluşmadığı için elde edilen birleştirme bölgesi çok temizdir. Bakır-fosfor ve bakır-çinko alaşımı sert lehim telleri ile çok iyi sonuç verir. Gümüş içeren sert lehim tellerinin kullanımı durumunda ilave olarak BF 13 dekapanının kullanılması gerekir. Metil Borat içeriklidir.

Uygun Sert Lehim Telleri: BR 1101, BR 1102 Ag, BR 1204, BR 1208, BR 1211, BR 1211 Ag

   

FRO FLUX SUPER

     

Çeliklerin, bakır ve bakır alaşımlarının orta sıcaklıklarda (700-1000°C) sert lehiminde kullanılan gaz hale geçen sıvı dekapandır. Fro Flux Vaporizer gibi uygun ekipmanlarla kullanılabilir ve birleştirme bölgesine şalümo vasıtasıyla iletilir. Dekapan artığı oluşmadığı için elde edilen birleştirme bölgesi çok temizdir. Bakır-çinko alaşımı sert lehim telleri ve düşük gümüş içeren sert lehim telleri ile çok iyi sonuç verir. Daha yüksek gümüş içeren sert lehim tellerinin kullanımı durumunda ilave olarak BF 13 dekapanının kullanılması gerekir.

İçerik: Metil alkol, borat di metil

Uygun Sert Lehim Telleri: BR 1101, BR 1102 Ag, BR 1204, BR 1208, BR 1211, BR 1211 Ag

   

İçeriğe geri dön | Ana menuya dön