Oerlikon Kaynak


İçeriğe git

Ana menu:


ÜRÜNLER > Sert Lehimleme

BR 1303

TS 6934 EN ISO 3677

B Cu 40 Zn Ag Cd 610-780

Yüksek ısı girdilerinde sertlehim yapma imkanı sağlayan, kadmiyum içeren gümüş alaşımlı sertlehim telidir. Çeliklerin, temper dökme demirlerin, bakır, nikel ve alaşımlarının, kesici sert metallerin, elmas kesici uçların ve adı geçen farklı metallerin birbiri ile sertlehiminde kullanılır. Bronz ve pirinç malzemelerde yüzey kaplama amacıyla kullanıma uygundur. Pirinç ile renk uyumu mükemmeldir. Eşanjör, radyatör, şofben, termosifon, havlupan, evaparatör, kondansatör, kollektör, kompresör, kamp tüpü, klima, havalandırma filtreleri ve sistemleri imalatında, otomotiv motor armatürlerinde, gemi makinalarının, buzdolabı, diğer beyaz eşya ve kimya sanayi boru bağlantılarında kullanılır. Gaz hale geçen dekapanların (gas flux) kullanıldığı uygulamalarda BF 13 dekapanının kullanılmasında yarar vardır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

DIN 8513

L - Ag 20 Cd

NF EN 1044

AG 309

   
   
   

BRF 1303

TS 6934 EN ISO 3677

B Cu 40 Zn Ag Cd 610-780

Yüksek ısı girdilerinde sertlehim yapma imkanı sağlayan, kadmiyum içeren, dekapan kaplı gümüş alaşımlı sertlehim telidir. Dekapan kaplı olduğu için uygulama kolaylığı sağlar ve ayrıca dekapan kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Çeliklerin, temper dökme demirlerin, bakır, nikel ve alaşımlarının, kesici sert metallerin ve adı geçen farklı metallerin sertlehiminde kullanılır. Bronz ve pirinç malzemelerde yüzey kaplama amacıyla kullanıma uygundur. Pirinç ile renk uyumu mükemmeldir. Eşanjör, radyatör, şofben, termosifon, havlupan, evaparatör, kondansatör, kollektör, komprasör, kamp tüpü, klima, havalandırma filtreleri ve sistemleri imalatında, otomotiv motor armatürlerinde, gemi makinalarının, buzdolabı, diğer beyaz eşya ve kimya sanayi boru bağlantılarında kullanılır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

DIN 8513

L - Ag 20 Cd

NF EN 1044

AG 309

   
   
   

BR 1304/SN

EN ISO 3677

B Cu 40 Zn Ag Sn 680-760

Yüksek ısı girdilerinde sert lehim yapma imkanı sağlayan, kadmiyum içermeyen %25 gümüş alaşımlı sert lehim telidir. Çeliklerin, temper dökme demirlerin, bakır, nikel ve alaşımlarının, kesici sert metallerin ve adı geçen farklı metallerin sert lehiminde kullanılır. Bronz ve pirinç malzemelerde yüzey kaplama amacıyla kullanıma uygundur. Pirinç ile renk uyumu mükemmeldir. Eşanjör, radyatör, şofben, termosifon, havlupan, evaparatör, kondansatör, kollektör, komprasör, kamp tüpü, klima, havalandırma filtreleri ve sistemleri imalatında, otomotiv motor armatürlerinde, gemi makinalarının, buzdolabı, diğer beyaz eşya ve kimya sanayi boru bağlantılarında kullanılır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

NF EN 1044

AG 108

   
   
   

BR 1305

AWS/ASME SFA-5.8

B Ag - 2a

Düşük sıcaklıklarda sertlehim yapma imkanı sağlayan, kadmiyum içeren gümüş alaşımlı sertlehim telidir. Kapiler özelliği, akıcılığı ve boşluk doldurma özelliği yüksektir. Çeliklerin, temper dökme demirlerin, bakır, nikel ve alaşımlarının, kesici sert metallerin ve adı geçen farklı metallerin birbiri ile sertlehiminde kullanılır. Eşanjör, radyatör, şofben, termosifon, havlupan, evaparatör, kondansatör, kollektör, kompresör, kamping tüp, klima, havalandırma filtreleri ve sistemleri imalatında, otomotiv motor armatürlerinde, gemi makinalarının, buzdolabı, diğer beyaz eşya boru bağlantılarında, kimyasal tank, reaktör, kollektör armatürlerinde ve boru bağlantılarında kullanılır. Elektrik iletkenliği özelliklerinden dolayı kablo, kablo pabucu, kontaktör, bobin, pano, ölçü aletleri bağlantılarında geniş kullanıma sahiptir. Gaz hale geçen dekapanların (gas flux) kullanıldığı uygulamalarda klasik dekapanların kullanılmasında yarar vardır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TS 6934 EN ISO 3677

B Ag 30 Cu Zn Cd 610-690

DIN 8513

L - Ag 30 Cd

NF EN 1044

AG 306

   

BR 1305/SN

EN ISO 3677

B Cu 36 Zn Ag Sn 665-755

Düşük sıcaklıklarda sert lehim yapma imkanı sağlayan, kadmiyum içermeyen gümüş alaşımlı sert lehim telidir. Kapiler özelliği, akıcılığı ve boşluk doldurma özelliği yüksektir. Çeliklerin, bakır, nikel ve alaşımlarının, kesici sert metallerin ve adı geçen farklı metallerin birbiri ile sert lehiminde kullanılır. Eşanjör, radyatör, şofben, termosifon, havlupan, evaparatör, kondansatör, kollektör, komprasör, kamping tüp, klima, havalandırma filtreleri ve sistemleri imalatında, otomotiv motor armatürlerinde, gemi makinalarının, buzdolabı, diğer beyaz eşya boru bağlantılarında, kimyasal tank, reaktör, kollektör armatürlerinde ve boru bağlantılarında kullanılır. Gaz hale geçen dekapanların (gas flux) kullanıldığı uygulamalarda klasik dekapanların kullanılmasında yarar vardır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

NF EN 1044

AG 306

   
   

BR 1306

TS 6934 EN ISO 3677

B Ag 40 Zn Cd Cu 595-630

Mümkün olan en düşük sıcaklıkta sertlehim yapma imkanı sağlayan, kadmiyum içeren, yüksek gümüş alaşımlı sertlehim telidir. Kapiler özelliği ve akıcılığı mükemmeldir. Çeliklerin, paslanmaz çeliklerin, temper dökme demirlerin, bakır, nikel ve alaşımlarının, kesici sert metallerin ve yukarıda adı geçen farklı metallerin birbirine sertlehim ile birleştirilmesinde kullanılır. Eşanjör, radyatör, şofben, termosifon, havlupan, evaparatör, kondansatör, kollektör, kompresör, kamping tüp, hidrolik-pnomatik ekipman, klima, havalandırma filtreleri ve sistemleri imalatında, otomotiv motor armatürlerinde, gemi makinalarının, buzdolabı, diğer beyaz eşya boru bağlantılarında, kimyasal tank, reaktör, kollektör armatürlerinde, tekstil makinalarında ve boru bağlantılarında kullanılır. Elektrik iletkenliği özelliklerinden dolayı kablo, kablo pabucu, kontaktör, bobin, pano, transformatör, elektrik tesisatı ve ölçü aletleri bağlantılarında geniş kullanıma sahiptir.Torna kalemi gibi sert metallerin birleştirilmesinde çok iyi sonuç verir. Gaz hale geçen dekapanların (gas flux) kullanıldığı uygulamalarda klasik dekapanların kullanılmasında yarar vardır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

DIN 8513

L - Ag 40 Cd

NF EN 1044

AG 304

   
   
   

BRF 1306

TS 6934 EN ISO 3677

B Ag 40 Zn Cd Cu 595-630

Mümkün olan en düşük sıcaklıkta sert lehim yapma imkanı sağlayan, kadmiyum içeren, yüksek gümüş alaşımlı ve dekapan kaplı sert lehim telidir. Dekapan kaplı olması kullanım kolaylığı sağlar ve dekapan ihtiyacını ortadan kaldırır. Kapiler özelliği ve akıcılığı mükemmeldir. Çeliklerin, paslanmaz çeliklerin, temper dökme demirlerin, bakır, nikel ve alaşımlarının, kesici sert metallerin ve yukarıda adı geçen farklı metallerin birbirine sert lehim ile birleştirilmesinde kullanılır. Eşanjör, radyatör, şofben, termosifon, havlupan, evaparatör, kondansatör, kollektör, komprasör, kamp tüpü, hidrolik-pnomatik ekipman, klima, havalandırma filtreleri ve sistemleri imalatında, otomotiv motor armatürlerinde, gemi makinalarının, buzdolabı, diğer beyaz eşya boru bağlantılarında, kimyasal tank, reaktör, kollektör armatürlerinde, tekstil makinalarında ve boru bağlantılarında kullanılır. Elektrik iletkenliği özelliklerinden dolayı kablo, kablo pabucu, kontaktör, bobin, pano, transformatör, elektrik tesisatı ve ölçü aletleri bağlantılarında geniş kullanıma sahiptir.Torna kalemi gibi sert metallerin birleştirilmesinde çok iyi sonuç verir. Gaz hale geçen dekapanların (gas flux) kullanıldığı uygulamalarda klasik dekapanların kullanılmasında yarar vardır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

DIN 8513

L - Ag 40 Cd

NF EN 1044

AG 304

   
   
   

BR 1314

AWS/ASME SFA-5.8

B Ag - 7

Yüksek akışkanlığa sahip ve dar aralıklı boşlukları dahi doldurabilen, yüksek gümüş alaşımlı sertlehim telidir. Yüksek ısı girdilerinde sertlehim yapma imkanı sağlar. Çeliklerin, paslanmaz çeliklerin, küresel dökme demirlerin, bakır ve alaşımlarının, nikel ve alaşımlarının, kesici sert metallerin ve ayrıca adı geçen farklı malzemelerin birbirlerine sertlehiminde kullanılır. Paslanmaz çelikler ile en iyi renk uyumuna sahip sertlehim telidir. Kadmiyum içermediği için özellikle gıda, ilaç, tıbbi alet ve kimya sanayinde kullanıma çok uygundur. Çaydanlık, gözlük, tıbbi ve cerrahi alet imalatı, gıda, kimya ve ilaç sanayinde boru ve armatür bağlantılarında geniş kullanıma sahiptir.Deniz suyu ile temas eden yerlerde kullanıma uygundur. Gaz hale geçen dekapanların kullanıldığı uygulamalarda klasik dekapanların da kullanılmasında yarar vardır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TS 6934 EN ISO 3677

B Ag 55 Zn Cu Sn 630-660

DIN 8513

L - Ag 55 Sn

NF EN 1044

AG 103

   

BR 1319

AWS/ASME SFA-5.8

B Ag - 34

Kadmiyum (Cd) içermeyen gümüş alaşımlı sertlehim telidir. Kapiler akma özelliği, akıcılığı ve boşluk doldurma özelliği yüksektir. Çeliklerin, bakır ve alaşımlarının, nikel ve alaşımlarının kapiler sertlehiminde kullanılır. Sertlehim bağlantıları 200°C'ye kadar sıcaklıklarda çalışabilir. Kadmiyum içermediği için özellikle gıda, ilaç, tıbbi alet ve kimya sanayinde kullanıma çok uygundur. Çaydanlık, gözlük, tıbbi ve cerrahi alet imalatı, gıda, kimya, ilaç, beyaz eşya sanayinde boru ve armatür bağlantılarında geniş kullanıma sahiptir. Elektrik iletkenliği özelliklerinden dolayı kablo, kablo pabucu, kontaktör, bobin, pano, transformatör, elektrik tesisatı ve ölçü aletleri bağlantılarında kullanılabilir. Gaz hale geçen dekapanların kullanıldığı uygulamalarda klasik dekapanların da kullanılmasında yarar vardır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TS 6934 EN ISO 3677

B Cu 36 Zn Ag Sn 630-730

DIN 8513

L - Ag 34 Sn

NF EN 1044

AG 106

   

BR 1320

AWS/ASME SFA-5.8

B Ag - 36

Kadmiyum (Cd) içermeyen yüksek gümüş alaşımlı sert lehim telidir. Kapiler akma özelliği çok iyi, akıcılığı ve boşluk doldurma özelliği yüksektir. Çeliklerin, bakır ve alaşımlarının, nikel ve alaşımlarının kapiler sert lehiminde kullanılır. Sert lehim bağlantıları 200°C'ye kadar sıcaklıklarda çalışabilir. Kadmiyum içermediği için özellikle gıda, ilaç, tıbbi alet ve kimya sanayinde kullanıma çok uygundur. Çaydanlık, gözlük, tıbbi ve cerrahi alet imalatı, gıda, kimya, ilaç, beyaz eşya sanayinde boru ve armatür bağlantılarında geniş kullanıma sahiptir. Elektrik iletkenliği özelliklerinden dolayı kablo, kablo pabucu, kontaktör, bobin, pano, transformatör, elektrik tesisatı ve ölçü aletleri bağlantılarında kullanılabilir. Deniz suyu ile temas eden yerlerde kullanıma uygundur. Gaz hale geçen dekapanların kullanıldığı uygulamalarda klasik dekapanların da kullanılmasında yarar vardır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TS 6934 EN ISO 3677

B Ag 45 Cu Zn Sn 640-680

DIN 8513

L - Ag 45 Sn

NF EN 1044

AG 104

   

BRF 1320

AWS/ASME SFA-5.8

B Ag - 36

Kadmiyum (Cd) içermeyen yüksek gümüş alaşımlı, dekapan kaplı sert lehim telidir. Kapiler akma özelliği çok iyi, akıcılığı ve boşluk doldurma özelliği yüksektir. Dekapan kaplı olması kullanım kolaylığı sağlar ve dekapan ihtiyacını ortadan kaldırır. Çeliklerin, bakır ve alaşımlarının, nikel ve alaşımlarının kapiler sert lehiminde kullanılır. Sert lehim bağlantıları 200°C'ye kadar sıcaklıklarda çalışabilir. Kadmiyum içermediği için özellikle gıda, ilaç, tıbbi alet ve kimya sanayinde kullanıma çok uygundur. Çaydanlık, gözlük, tıbbi ve cerrahi alet imalatı, gıda, kimya, ilaç, beyaz eşya sanayinde boru ve armatür bağlantılarında geniş kullanıma sahiptir. Elektrik iletkenliği özelliklerinden dolayı kablo, kablo pabucu, kontaktör, bobin, pano, transformatör, elektrik tesisatı ve ölçü aletleri bağlantılarında kullanılabilir. Deniz suyu ile temas eden yerlerde kullanıma uygundur. Gaz hale geçen dekapanların kullanıldığı uygulamalarda klasik dekapanların da kullanılmasında yarar vardır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TS 6934 EN ISO 3677

B Ag 45 Cu Zn Sn 640-680

DIN 8513

L - Ag 45 Sn

NF EN 1044

AG 104

   

BF 13

DIN 8511

F - SH 1

Gümüş içeren sertlehim alaşımları ile kullanılan dekapandır. Çeliklerin, paslanmaz çeliklerin, dökme demirlerin, nikel ve nikel alaşımlarının, bakır ve bakır alaşımlarının gümüş içerikli alaşımlarla sertlehiminde kullanılır. Sertlehim öncesi yüzeyi temizler ve sertlehim esnasında ilave telin malzemeyi sarmasını sağlar. Sertlehim sonrasında oluşan dekapan artığı mekanik olarak, sıcak suda fırçalayarak, parçalar sıcak iken suya daldırarak veya özel solüsyonlar kullanılarak temizlenebilir.

Uygun Sertlehim Telleri: BR 1301/5, BR 1301/15, BR 1303, BR 1305, BR 1306, BR 1314, BR 1319, BR 1320, (gerekirse BR 1204, BR 1208)

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

   

İçeriğe geri dön | Ana menuya dön