Oerlikon Kaynak


İçeriğe git

Ana menu:


Haberlerimiz

İLETİŞİM

HABERLER

 

3. KARAYOLLARI, KÖPRÜLER VE TÜNELLER İHTİSAS FUARI 2018
03.10.2018


3-6 Ekim 2018 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda 3. kez yer aldık. ‘Kıtaların Buluştuğu Yer’ mottosuyla Türkiye’de yapılan mega yapı projelerini bir araya getiren fuarda Magmaweld olarak A20 nolu standımızda köprü ve otoyol projelerinde kullanılan kaynak makinelerimiz ve kaynak tüketim malzemelerimizi sergiledik.Fuar boyunca Magmaweld olarak son yıllarda imza attığımız ileri teknoloji, kaynak gerektiren dev projeler hakkında detaylı bilgiler verdik.

Ayrıca Türkiye’deki karayolları, köprü ve tünel projelerinde çalışmak için fırsat arayan, bu projelere ürün ve hizmet tedarik etmek isteyen firmaları, alıcı firma yetkilileriyle bir araya getirmek amacıyla hazırlanan ‘Müteahhitler Locası’ adlı görüşme odalarına katıldık. Meteahhitler Locası’nda firma temsilcilerimiz mega projelerin yüklenici firmalarıyla ikili görüşmeler yapma imkanı yakaladı.

 

METAL MADRİD FUARI 2018
26.09.2018


26-27 Eylül 2018 tarihlerinde başta Avrupa olmak üzere dünyada metal sektörünün ileri düzey üreticilerinin ve tedarikçilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla düzenlenen Metal Madrid Fuarı'na katıldık.
500’den fazla firmanın katıldığı, 7 binden fazla kişinin ziyaret ettiği fuarda, 2D19 nolu standımızda kaynak makinelerimiz ile kaynak tüketim malzemelerimizi sergiledik. Magmaweld olarak yoğun ilgi gördüğümüz Metal Madrid Fuarı'nda yeni müşterilere temas etme olanağı yakaladık.

VEFAT HABERİ
27.07.2018

Şirketimizde 1977 - 1989 tarihleri arasında Denizli Bölgesi Teknik Öğretmeni olarak görev yapmış, halen Denizli Bölge bayiliğimizi sürdüren değerli insan Sayın Ünal Gazezoğlu'nu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Merhuma tanrıdan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz.

 

DİYARBAKIR'DA MÜŞTERİLERİMİZE KAYNAK EĞİTİMİ
17.07.2018 - 19.07.2018


Kaynakçı dostlarımızın bilgi, becerilerini ve işletmelerin kaynak uygulamalarını geliştirmek amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında bulunan müşterilerimizin işletmelerine giderek verdiğimiz eğitimleri sürdürüyoruz. Bu kapsamda 17-18-19 Temmuz 2018 tarihlerinde Diyarbakır'da 3 farklı işletmeye özel eğitimler verdik.

17 Temmuz 2018 Salı günü çöp kamyonu, yol süpürme, kar küreme, itfaiye ve treyler gibi araçların üretimini yapan Odabaşı Makine firmasında 22 çalışanın katılımıyla MIG/MAG Kaynak Yöntemi eğitimi verildi. 18 Temmuz 2018 Çarşamba günü çelik boru çeşitleri imalatı yapan Tekbor Boru Sistemleri firmasında 6 kişinin katılımıyla Tozaltı Kaynak Teli eğitimi verildi. 19 Temmuz Perşembe günü ise beton mikseri üreten CS Teknik Makine firmasında 8 kişinin katılımıyla MIG/MAG Kaynak Yöntemi anlatıldı.

Tam gün süren eğitimlerin öğleden önceki bölümü teorik olarak geçerken öğleden sonra atölyelere geçilerek uygulamalar yapıldı. Uygulamalarda işletmelerin sıkça yaşadıkları sorunlara yönelik çözüm önerileri ve yöntemleri anlatıldı.


LÜTFEN AJANDANIZA NOT EDİN!

Şirketimiz genel tatil ve bayram sebebi ile 13 Ağustos - 3 Eylül 2018 tarihleri arasında kapalı olacaktır.Bu süre zarfında sorularınız için;
Magma İletişim Merkezi hafta içi 08:00 - 18:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecektir.
444 9353 numaralı telefondan ya da www.oerlikon.com.tr web sitemizdeki CANLI DESTEK bölümünden Magma İletişim Merkezi'ne, acil siparişleriniz için 0(212) 411 14 30 numaralı telefondan Sipariş Alma Birimimize ulaşabilir, muhasebe ve cari işlemler için de 0(212) 411 14 00 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 

AKYÜREK TECHNOLOGY FİRMASINDA KAYNAK EĞİTİMİ
19.06.2018


Müşterilerimizin işletmelerine giderek kaynak uygulamalarını geliştirmek ve sorunlarını çözmek amacıyla verdiğimiz eğitimler kapsamında Mersin’de yer alan Akyürek Technology firmasındaydık.

1973’den beri hasat sonrası hububat, bakliyat, tohum ve yağlı tohum gıda işleme teknoloji sanayisi için makineler üreten ve dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç eden firmada MIG/MAG Kaynak Yöntemi üzerine eğitim verdik.

Sınıfta teorik olarak başlayan eğitime daha sonra atölyede uygulamalı olarak devam edildi. Firma yetkilileri, eğitimin kendileri için verimli geçtiğini belirtip memnuniyetlerini dile getirdiler ve firmamıza teşekkür ettiler. 

KANADA GLOBAL PETROLEUM SHOW FUARI 2018
12.06.2018 - 14.06.2018


Kanada’da petrol ve gaz sektörlerinden profesyonellerin tanışma, iş birliği oluşturma, sektörü şekillendirecek çözümleri ve stratejileri belirleme amacıyla bir araya geldikleri Kuzey Amerika’nın öncü fuarı olan Global Petroleum Show (GPS) Fuarı’na katıldık.
12-14 Haziran 2018 tarihlerinde Calgary şehrinde düzenlenen fuarda Kanada bayimiz ile birlikte 7052 nolu standımızda ziyaretçileri ağırladık.
Global Petroleum Show (GPS) Fuarı, firmamız adına potansiyel yaratacak hedef kitle ile işbirliği imkânları yakalama fırsatı edindiğimiz için oldukça verimli geçti.


 

MAGMA ŞEHRİMİZDE TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI
09.05.2018 - 11.05.2018


9 Mayıs'ta Karaman-Ümit Ticaret'te ve ardından 11 Mayıs'ta Edirne-Meriç Metal'de gerçekleştirdiğimiz Magma Şehrimizde Tanıtım Günleri hem kaynak ustalarımız hem de bayi yetkililerimiz tarafından büyük ilgiyle karşılandı.Stantlarımıza gelen ziyaretçilerimizle ürünlerimiz ve kaynak süreçleri hakkında bilgi alışverişinde bulunduk ve keyifli sohbetler etme fırsatı bulduk. Ziyaretçilerimiz aynı zamanda kaynak uygulaması yapma imkanı da yakaladılar.

Ayrıca tanıtım günleri kapsamında ziyaretçilerimize Magmaweld ürün yelpazesinden Solarmatik Kaynak Maskesi, Elektrod, Taşlama/Kesme Taşları ve Flap Diskleri hediye ettik.
 

İSTANBUL HIRDAVAT FUARI'NIN GOLD SPONSORUYDUK.
19.03.2018


15 Mart 2018 Perşembe günü kapılarını açan ve 18 Mart’a kadar devam eden, ülkemizin nalbur ve hırdavat sektörüne yönelik tek fuarı İstanbul Hırdavat Fuarı’nda Magmaweld olarak Hol-10 C02 nolu 130 metrekarelik standımızla ziyaretçilerimizi ağırladık.

Sektörün kaynak alanında ihtiyacı olan tüm ürün gruplarımızı standımızda kullanıcıların beğenisine sunma imkanı yakaladık. Kaynak Tüketim Malzemeleri (KTM), Kaynak Makineleri (KM) ve Kaynak Tamamlayıcı Ürünler (KTÜ) olarak 3 ana kategoride grupladığımız ürünlerimizden Kaynak Tamamlayıcı Ürünler (KTÜ) grubumuzu ağırlıklı olarak sergiledik. Bu anlamda ‘Magmacut’, ‘Magmagrind’, ‘Magmaflap’ markalı yeni aşındırıcı ürünlerimizin lansmanını gerçekleştirdik.

 

BURSA KAPLANLAR SOĞUTMA FABRİKASI'NDA EĞİTİM
13.03.2018

Farklı şehirlerde yer alan müşterilerimizin kaynak uygulamalarını geliştirmek ve sorunlarını çözmek amacıyla düzenlediğimiz eğitimleri sürdürüyoruz. Bu kapsamda 13 Mart 2018 Salı günü Bursa Demirtaş OSB’de bulunan, marketler için soğuk hava dolapları ve depoları üreten Kaplanlar Soğutma firmasında Sert Lehimleme Teknikleri eğitimi verdik.

İlk olarak sınıfta teorik eğitim gerçekleştirildi, ardından üretime inilerek uygulamalar yapıldı.

Firma yetkilileri, eğitimin kendileri için çok faydalı olduğunu belirtip memnuniyetlerini dile getirdiler ve firmamıza teşekkür ettiler.


 

FIT (Future Industrial Design) FUARI 2018
25.02.2018


Endüstri 4.0 devrimini yakalamak ve Türkiye'nin her yerinde bilgi paylaşımı ve işbirliklerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla başlangıç olarak Fuar İzmir'de düzenlenen FIT'18 Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı'na katıldık.

Otomasyon; Elektrik, Elektronik ve Enerji; Hidrolik ve Pnömatik; Metal İşleme; Bina Otomasyonu ve Zayıf Akım Sistemleri fuarlarını tek çatı altında toplayan FIT'18 Fuarı, ilk kez düzenleniyor olmasına rağmen ilk günden yoğun bir ziyaretçi katılımı gerçekleşti

Katılımcıların Endüstri 4.0 devrimine yönelik geliştirdikleri son teknoloji ürün ve hizmetleri tanıtıp potansiyel müşterileriyle tanışma fırsatı bulduğu fuarda Magmaweld olarak biz de HOL A. Stand C150'de ziyaretçilerimizi ağırladık. Endüstri 4.0 devrimine yönelik geliştirdiğimiz magNET sistemimiz ve otomasyon ürünlerimizin tanıtımını yapmak amacıyla yer aldığımız fuarda standımız yoğun ilgi gördü. 

SODEX FUARI 2018
10.02.2018

İklimlendirme, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma sektörlerinde firmaların geliştirdiği ürün, hizmet ve çözümlerini sunması, üreticiler ve alıcılar arasında bilgi alışverişi ve yeni iş bağlantılarının kurulması amacıyla düzenlenen fuarda Magmaweld standımızda ziyaretçilerimizi ağırladık.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve uluslararası bazda katılımın gerçekleştiği sektörün en kapsamlı fuarına yoğun katılım sağlandı. Özellikle yurt dışından ziyaretçi katılımının yüksek olduğu fuarda standımıza yakın ilgi gösterildi.


 

3. ROBOT YATIRIMLARI ZİRVESİ VE SERGİSİ 2017
09.10.2017

Robot Yatırımları Zirvesi'nin 3.sü bu yıl 4 - 6 Ekim tarihlerinde yine WOW Convention Center'da gerçekleştirildi. Magmaweld olarak zirvede iki ayrı stantta yer alarak hem robot teknolojileri hem de Endüstri 4.0 konusundaki çözümlerimizi ziyaretçilerle paylaştık.


SCHWEISSEN & SCHNEIDEN FUARI 2017
02.10.2017

Almanya'nın Essen kentinde dört yılda bir gerçekleştirilen kaynak ve kesme fuarı bu yıl 25 - 29 Eylül tarihlerinde Düsseldorf'ta yapıldı. Toplamda 1035 firmanın katıldığı fuarda bu yıl yaklaşık 50,000 ziyaretçi ağırlandı.

Magmaweld olarak 12. salonda yer aldık.

Standımızda tüm ürün grubumuz sergilenirken, kaynak alanında ziyaretçilerimiz ürünlerimizi deneme fırsatını yakaladı. Fuar süresince, her gün stantta yapılan teknik sunumlarla da kaynak teknolojileriyle alakalı güncel bilgileri paylaştık.


LÜTFEN AJANDINIZA NOT EDİN!


Şirketimiz genel tatil sebebi ile 31 Temmuz - 14 Ağustos 2017 tarihleri arasında kapalı olacaktır.

AZERBAYCAN'DAYDIK
25.07.2017

1 Temmuz 2017 tarihinde yapılan Müşteri Kampı, Azerbaycan’ın İsmayyilli kentinde Green House Hotel’de düzenlendi. Ülkedeki müşterimizle bir araya gelip kaynak uygulamalarıyla ilgili bilgi vermek, sorunlarına çözümler bulmak amacıyla düzenlenen Müşteri Kampı’na ülkenin farklı şehirlerden otobüslerle getirilen yaklaşık 110 kişi katıldı. Kampta firmamızı, Pazarlama Satış Direktörümüz Yücel Uygur, Bölge Satış Yöneticimiz Kadir Elden ile İstanbul, Avrupa ve Trakya Bölge Satış Yöneticimiz Halil Karaarslan temsil etti. Birlikte yenilen öğle yemeği ardından yapılan ikinci bölümde ise Halil Karaarslan Azeri müşterilerimize uygulamalı eğitim verdi. Azeri katılımcılar, programın kendileri için verimli ve keyifli geçtiğini, kendilerine gösterilen ilgiden ve organizasyondan son derece memnun kaldıklarını belirterek firmamız yetkililerine teşekkür etti.

YTR 04 ARACININ KAYNAKLARI YİNE MAGMAWELD’DEN
10.07.2017

Kaynak sarf malzemeleri ve bir adet Magmaweld Monotig 160ip ile sponsor olduğumuz Yıldız Teknik Üniversitesi YTU Racing takımı, YTR 04 aracının lansmanını İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde gerçekleştirdi. Lansmana farklı firma temsilcileri katıldı. Bu sene İngiltere, Almanya ve Romanya’da yarışacak olan YTU Racing ekibine başarılar dileriz.

'KAYNAĞIN TAMİR VE BAKIMDAKİ YERİ VE ÖNEMİ’ EĞİTİMİ VERDİK
28.06.2017

Kaynakçılarla verdiğimiz kaynak eğitimleri kapsamında yılın 6. eğitimini
‘Kaynağın Tamir ve Bakımdaki Yeri ve Önemi’ üzerine verdik.

Uzun yıllardır kaynak ustaların bilgi ve becerilerini geliştirmek, yeni teknolojilerden haberdar olmalarını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz kaynak eğitimlerimizi sürdürüyoruz.
Eğitime Magmaweld markalı ürünlerimizi kullanan firmaların kaynak mühendisleri ve kaynak ustalarından oluşan 23 kişi katıldı.
Eğitimde, kaynakla tamir bakımın önemi ve avantajları, aşınma nedenleri, kaynakla tamir bakım yöntemleri ve malzeme seçiminde dikkat edilecek hususlar, toz metal püskürtme yöntemi ile bakım onarım, dökme demirlerde uygulanacak tamir bakım kaynakları, yüksek manganlı çeliklerin tamir bakımında dikkat edilecek hususlar, sıcak ve soğuk iş çeliklerinin tamiri konuları işlendi.
Kaynak eğitimlerimiz 3-7 Temmuz 2017 tarihlerinde İstanbul Güneşli’de düzenlenecek ‘TIG Kaynağı’ eğitimi ile devam edecek.


DOĞRU KAYNAK DOĞRU BİLGİDEN GELİR
06.06.2017

Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi sınıflarında kullanılan "Ark Kaynak Teknikleri" ve "İleri Ark Kaynak Teknikleri" kitaplarının bedelsiz olarak öğrencilere ulaşmasını sağladık. Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi için geleceğin kaynakçılarına her yıl bedelsiz kitap dağıtımı desteğimiz sürüyor.

BASINDA MAGMAWELD
02.06.2017

Gelecğin kaynakçılarına desteğini sürdüren Magmaweld, Saruhanlı Almış Şentürk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ne Magmaweld Kaynak Atölyesi kazandırdı.

Geleceğin kaynakçılarının son teknoloji makine ve ürünleri kullanarak eğitim almalarını ve kalifiye bir şekilde yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla, meslek liselerine yaptırdığımız kaynak atölyeleri desteği sürüyor. Bu kapsamda 2017 yılındaki 3. atölyemizi, firmalarımızda öğrencilerinin staj yaptığı Manisa Saruhanlı Almış Şentürk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ne kazandırdık.
MetalTeknolojisi Bölümü öğrencisinin bulunduğu okula öğrencilerin gelecekte gurur kaynağı olacak çalışmaları için 1’er adet Monotig 160 İp , RS 250 MK,ID 250 E,Monostick 160 PFC kaynak makinelerimiz ve kaynak masalarından oluşan Magmaweld Kaynak Atölyesi’ni kullanıma sunduk.
Atölyemiz, 30 Mayıs 2017 Salı günü, Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, Saruhanlı Almış Şentürk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Akkuş,Metal Teknolojisi Alan Şefi Şerafettin Aytekin ve öğrencilerin katıldığı törenle hizmete açıldı. Açılışta firmamızı Pazar İletişim Temsilcimiz Yavuz Özgür temsil etti. Açılışta Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, kazandırdığımız atölyeden dolayı Pazar İletişim Temsilcimiz Yavuz Özgür’e teşekkür plaketi takdim etti.Açılışın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Işık ve beraberindekiler, atölyemizi gezip makineleri incelerken, Metal Teknolojisi Alan Şefi Şerafettin Aytekin ve Yavuz Özgür’den bilgi aldılar.

Atölye desteğimiz, ilçenin yerel gazete ve haber portallarında geniş yer buldu. Yayınlanan haberimize, aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://www.saruhanli.gen.tr/haber/metemde-kaynak-atolyesi-acildi-20203.html

ROAD 2 TUNNEL FUARI'NDA YERİMİZİ ALDIK
31.05.2017

‘Road 2 Tunnel Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’na sponsor firma olarak katılıpdev projelerdeki katkılarımızı anlatırken, kaynak sektörü hakkında teknik ve detaylı bilgi verdik.

‘Yolların Buluştuğu Yer’ mottosuyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde bu yıl 2. kez düzenlenen fuara, sponsor firma olarak katıldık.
24-26 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara Congressium Merkezi’nde düzenlenen, Karayolları, Köprü ve Tünel Projeleri ile alakalı planlama, projelendirme, uygulama ve işletme sürecinde yer alan tüm tarafları bir araya getiren fuar, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’ın yaptığı açılış konuşmasından sonra ziyaretçilere açıldı. Bu yıl 160 firmanın katılımcı olarak yer aldığı Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nı 7 bini aşkın kişi ziyaret etti.
Fuarda firmamızı, Satış Pazarlama Direktörümüz Yücel Uygur, Teknik Satış Pazarlama Müdürümüz Melike Cavcar,Stratejik Müşteriler ve Proje Satış Sorumlumuz Buğra Üzgün, Anadolu Bölge Yöneticimiz Mehmet Arısan, Bölge Teknik Sorumlularımız Haydar Yıldırım, Mehmet Sertkaya, Pazar İletişim Bölüm Liderimiz Kıvanç Uçar ve Kaynak Uzmanımız Bülent Kuğu temsil etti.
Fuarda Teknik Satış Pazarlama Müdürümüz Melike Cavcar, 24-25 Mayıs tarihlerinde ‘Türkiye’nin Önemli Çelik Köprülerinde Kullanılan Kaynak Malzemeleri’ konulu bir sunum yaptı.Çalıştay Alanında gerçekleşen sunumu, katılımcı ve ziyaretçi firma yöneticileri ilgiyle takip ederken, sunum sonrasında ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiler aldılar.

İRAN OİL SHOW’DAYDIK
23.05.2017

6-9 Mayıs tarihleri arasında İran fuarına katıldık.Başta Asya ve Avrupa olmak üzere 30 ülkeden 1700’e yakın firmanın katıldığı ülkenin en büyük fuarı olan 22. Iran International Oil, Gas, Refining and Petrochemical Exhibition Fuarı’nda standımızla yer aldık. Tahran Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen, petrol boru hatları gibi büyük projelere imza atan firmaların katıldığı fuar, yoğun bir katılıma sahne oldu. Fuarda firmamızı Pazarlama Satış Direktörümüz Yücel Uygur,KM Satış Müdürümüz Eralp Eroğlu ve KM Ürün Grubu Yöneticimiz Tolga Olgun temsil etti.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİN'DE EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR
18.05.2017

Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Yüksekokulu'nda bu yıl paslanmaz çelikler, dökme demirler ve boru kaynakları üzerine eğitim verdik.

Edirne Teknik Bilimler Yüksekokulu'nda her yıl periyodik olarak düzenlediğimiz ve geleneksel
hale getirdiğimiz eğitimlerimiz sürüyor. Bu yıl Nisan ayı içerisinde düzenlediğimiz eğitimde
paslanmaz çelikler, dökme demirler ve boru kaynakları üzerine eğitim verdik.
Eğitime, başta Makine Bölümü'nden olmak üzere toplam 165 öğrenci ile öğretim görevlileri katıldı.
Kaynak Eğitim Müdürümüz Hacı Dolutaş ve Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya tarafından
verilen eğitimde ilk gün konferans salonunda çelik ve dökme demir malzemelerde kullanlıcak kaynak malzemeleri ve kaynak teknikleri hakkında bilgiler aktarıldı. İkinci gün ise yüksekokulun
makine atölyesinde yapılan uygulamayla öğrenciler paslanmaz çelik, dökme demir ve boru kaynağının nasıl yapılacağını izleyip ardından kendileri yapma fırsatı buldu. Uygulama sırasında Sn. Hacı Dolutaş, kaynak sırasında dikkat edilmesi gereken detayları öğrencilere aktardı.
Öğrenciler, verilen eğitimin kendileri için çok faydalı olduğunu belirtip memnuniyetlerini dile
getirirken okul yönetimi de firmamıza teşekkür plaketi verdi.


EDREMİT M.Y.O. MEKATRONİK ÖĞRENCİLERİNİ MAGMA MEKATRONİK’TE AĞIRLADIK
09.05.2017

09.05.2017 tarihinde Edremit M.Y.O, Mekatronik bölümü öğrencileri toplam 27 kişi son teknolojiye sahip kaynak makinesi Fabrikamız Magma Mekatronik’i gezdiler. Sabahın erken saatlerinde Magma Mekatronik’te karşıladığımız Edremit M.Y.O öğrencileri fabrika gezisi esnasında kaynak sektörüyle alakalı soru sorma fırsatı yakaladılar. Özellikle Kaynak Robotlarına ilgi duyan öğrenciler Robot kaynağı hakkında bilgi aldılar.
Bundan sonraki projelerinde başarılara imza atma dileğiyle öğrencilerimize iyi kaynaklar dileriz.

MAGMA ŞEHRİMİZDE TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI
03.05.2017

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Magma yine tüm Türkiye'yi gezecek.

2017 için ilk durağımız Çanakkale'de Erdem Bobinaj. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de sürpriz hediyeler sizleri bekliyor. Detayları www.yeninesilkaynakci.com web sitemizden takip edebilirsiniz.

İSTANBUL DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ’NİN(İDDMİB) DÜZENLEDİĞİ 7. İHRACATIN METALİK YILDIZLARI ÖDÜLLERİ’NDEKAYNAK MALZEMELERİ KATEGORİSİ’NDE ÖDÜLÜMÜZÜ ALDIK
28.04.2017

2016 yılı içerisinde gerçekleştirdiği 6,2 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye’nin en büyük ihracatçı birliklerinden biri olan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçtiğimiz yılın başarılı ihracatçılarını gerçekleştirildiği törende ödüllendirdi. Bu yıl 7.ncisi düzenlenen İDDMİB İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri Töreni’ninde; demir çelik eşya, alüminyum mutfak eşya, alüminyum inşaat aksamı, metallerden kilitler, metal mobilya, demir çelik döküm gibi 21 farklı kategoride 71 başarılı ihracatçı ödülün sahibi oldu.

12 Nisan Çarşamba günü Raffles Otel’de düzenlenen törende Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve birliğe üye firmaların üst düzey temsilcileri katıldı.
‘İhracatını en fazla arttıran’, ‘Hedef ülkelere en fazla ihracat yapan’ ve ‘İhracatını son 5 yılda sürekli olarak arttıran’ firma kategorilerinde de ödül verilen gecede, İDDMİB Başkanı Rıdvan Mertöz, ülke olarak zor geçen bir yılın ardından, üretimin kesintiye uğramadan devam edeceği mesajını 2016 yılında yaptıkları 6,2 milyar dolarlık ihracat ile veren birlik üyelerine teşekkür etti.

Oerlikon Kaynak Elektrodları ve Sanayi A.Ş. olarak geçen yıl olduğu gibi Kaynak Malzemeleri kategorisinde en fazla ihracat yapan 2. firma olarak 2.’lik ödülü almayı başardık. Gecede firmamızı temsil eden Pazarlama-Satış Direktörümüz Yücel Uygur, ödülümüzü İDDMİB Başkanı Rıdvan Mertöz’den teslim aldı.

İSTANBUL HIRDAVAT FUARI'NDA YENİ ÜRÜNLERİMİZİ LANSE ETTİK MART MAKİNA VE MAGMAWELD MARKAMIZLA BİRLİKTE İLK KEZ DÜZENLENEN İSTANBUL HIRDAVAT FUARI'NDA YER ALARAK YENİ ÜRÜNLERİMİZİ LANSE ETTİK.
06.04.2017

23- 25 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen, Hırdavat sektörünün ilk ve tek fuarı olan İstanbul Hırdavat Fuarı’na Mart Makina ve Magmaweld olarak aynı stantta yerimizi aldık. Fuarda Oerlikon firmamızı Satış Direktörümüz Yücel Uygur, KM Satış Müdürümüz Eralp Eroğlu, KM Ürün Grubu Yöneticimiz Tolga Olgun ve Pazar İletişim Bölüm Lideri Kıvanç Uçar temsil ederken, Mart Makina firmamızdan Şirket Müdürü Mustafa Hıdıroğlu ile birlikte tüm satış ekibi katılım sağladı.

Endüstriyel tesisler, tersaneler, mimarlık ve inşaat firmaları, kamu kurum ve kuruluşları ile sektöre tedarik imkanı sunan toptancı, yapı marketler ile nalbur ve hırdavat malzemelerini kullanan temel kitleyi aynı çatı altında toplayan fuarda yurt içi ve yurtdışından 65 firma yer alarak ürünlerini sergiledi.

Hırdavat sektörünün ilk ve tek fuarı olan İstanbul Hırdavat Fuarı’nda ağırlıklı olarak kaynak makinelerimizi ve yedek parça ürünlerimizi tanıtmak, sektördeki tanınırlığımızı arttırmak ve yeni iş bağlantıları kurmak amacıyla yer aldık.
Fuarda yeni ürünlerimizi de lanse ettik. Bu anlamda Magmaweld ve Mart Makina markalı kaynak makinesi torçlarımızı ve duman emme makinelerimizi ilk defa tüketiciye sunarken yoğun ilgi gördük. Yeni siparişler aldığımız farklı ürünler hakkında ticari görüşmeler gerçekleştirdik.

KOSOVA'DAYDIK
30.03.2017

Magmaweld olarak, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında verdiğimiz kaynak eğitimleriyle yurt dışındaki kaynakçıların da yanında olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda 21-23 Mart 2017 tarihlerinde kaynak tüketim malzemeleri ve makinelerimizin satışını yapan Kosova bayimize eğitim verdik. Eğitime firmanın satış ve pazarlama ekibinden 15 kişi katıldı. Doğu Avrupa Bölge Satış Yöneticimiz Emre Çakmak ve Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya’nın verdiği eğitimde, kaynak tüketim malzelemeleri, kaynak makineleri ve kaynak yöntemleri hakkında önce teorik olarak bilgilendirme yapıldı. Ardından bayi atölyesi ve ürünlerimizin kullanıldığı fabrikalarda uygulamalar gerçekleştirildi. Kosova bayimiz, eğitimin kendileri için çok faydalı geçtiğini belirtip firma yetkililerimize teşekkür ederken, bu eğitimleri her yıl tekrarlamak istediklerini dile getirdi.

ROBOTİK KAYNAK UYGULAMALARINDAKİ SON TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ ANLATTIK
28.03.2017

GSI SLV-TR Kaynak Teknoloji Merkezi’nin düzenlediği seminerde yaptığımız sunumda Robotik Kaynak Uygulamalarında Son Teknolojik Gelişmeleri anlattık.

GSI SLV-TR Kaynak Teknolojisi Merkezi’nin 24 Mart 2017 Cuma günü Ankara’da düzenlediği ‘Kaynaklı Üretimde Otomasyon ve Robot Kullanımı’ adlı seminerde yer aldık. Sistem entegratörleri ve uzmanlar ile kullanıcıların buluşturularak kaynaklı imalatta kullanımı gittikçe yaygınlaşan robotik sistemlerin her yönüyle ele alınması ve taraflar arasında doğrudan bilgi alışverişinin sağlanması amacıyla düzenlenen seminerde 11 ayrı oturum düzenlendi. Firmamızı Otomasyon Satış Müdürümüz Aykut Tunca ve Robot Satış Yöneticimiz Zeki Çetin temsil etti.
Zeki Çetin, ‘Robotik Kaynak Uygulamalarında Son Teknolojik Gelişmeler’ başlığında yaptığı sunumda önce firmamızı tanıttı, ardından firmamızın sunduğu Panasonic Tawers Kaynak Robotik Sistemleri ve Anahtar Teslim Robotik Çözümlerimiz hakkında bilgilendirme yaptı.

Seminerin düzenlediği The Green Park Otel’de açtığımız stantta da ürünlerimizi tanıtırken sunumumuz sonrasında standımıza yakın ilgi gösteren ziyaretçilerin sorularını cevaplandırdık.

2017’NİN İLK KAYNAK EĞİTİMİNİ İSTANBUL’DA VERDİK
22.03.2017

Magmaweld olarak, kaynakçılara yönelik düzenlediğimiz eğitimler kapsamında 2017 yılının eğitimini 13-17 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul’da Örtülü Elektrodlar başlığı altında verdik.


Sektörde görev yapan kaynakçı dostlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmek, kaynak sektöründeki yenilik ve gelişmeleri aktarmak amacıyla düzenlediğimiz kaynak eğitimlerimiz 2017 yılında da devam ediyor. Bu anlamda yılın ilk eğitimini 13-17 Mart 2017 tarihlerinde Güneşli-İstanbul’da bulunan Magmaweld Kaynak Atölyemizde Örtülü Elektrodlar ile kaynak üzerine gerçekleştirdik. Kaynak Eğitim Müdürümüz Hacı Dolutaş ve Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya tarafından verilen eğitime Türkiye’nin çeşitli firmalarından gelen 21 kişi katıldı. Eğitimde, Örtülü elektrod kaynak yönteminin avantajları, dezavantajları ve uygulama alanları, elektrodların sınıflandırılması, malzeme bilgisi, elektrod ve kaynak makinesi seçiminde dikkat edilecek hususlar, demir dışı metallerin kaynağı, kaynak ağzı hazırlığı konuları üzerinde duruldu. Teorik ve pratik olarak verilen eğitimde katılımcılar bolca uygulama yapma şansı buldular. Eğitim sonunda Kaynak Eğitim Müdürümüz Hacı Dolutaş, katılımcılara kaynakçı sertifikalarını takdim etti.

Kaynakçı dostlarımızın yoğun ilgi gösterip kontenjanları aylar öncesinden doldurduğu eğitimlerimiz, önümüzdeki aylarda tüm hızıyla sürecek. Bu kapsamda, Kaynak Eğitim Müdürlüğümüz, İstanbul ve Manisa’da bulunan atölyelerimizde 2017 yılı boyunca 7 ayrı konuda toplam 14 eğitim düzenleyecek.

TÜRKİYE'DE VE YAKIN BÖLGEMİZDE HIZLA BÜYÜYEN NÜKLEER SEKTÖRÜNDE GÜÇLÜ BİR KONUM ALABİLMEK AMACIYLA 4. ULUSLARARASI NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİ'NDE YER ALDIK.
14.03.2017

Nükleer Mühendisler Derneği’nin ev sahipliği yaptığı Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi, Nükleer Sanayinin önde gelen firma ve isimlerini İstanbul’da buluşturdu. 8-9 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul Pullman Convention Center’da düzenlenen zirveye 2. kez katıldık. 2060’a kadar Türkiye, Ortadoğu ve Afrika’da hayata geçirilmesi planlanan ve yatırımları 600 milyar dolar olan 30 nükleer santral projesinden Türk firmaların nasıl pay alabileceği konusunda düzenlenen söyleşilerde bilgi paylaşımı yapıldı. Nükleer endüstrinin önde gelen yerli ve yabancı 900 temsilcisini ağırlayan zirvede Japonya, Almanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Rusya ve Çin’den gelen firmalar Türk ortaklar bulmak için 200’ün üzerinde ticari eşleştirme görüşmesi yaptı.

Türkiye, Ortadoğu ve Afrika’da hızla büyüyen nükleer sektöründe Magmaweld olarak güçlü bir konum almak, ürünlerimizin bu alandaki yeterliliklerini tanıtmak ve yeni iş bağlantıları kurmak amacıylakatıldığımız zirvede B6 standımızda ziyaretçilerimizi ağırlayıp ürünlerimizi tanıtma fırsatı bulduk.

Zirve boyunca Teknik Satış-Pazarlama Müdürümüz Melike Cavcar,Pazar İletişim Temsilcimiz Yavuz Özgür ve Stratejik Müşteri ve Proje Satış Sorumlumuz Buğra Üzgün firmamızı temsil etti. Teknik Satış-Pazarlama Müdürümüz Melike Cavcar, zirveye katılım belgemizi Nükleer Zirve Organizasyon Komitesi Başkanı Koray Tuncer’den teslim aldı. Standımızı ziyaret eden tüm katılımcılara teşekkür eder iyi kaynaklar dileriz.

2263 ÖĞRENCİNİN EĞİTİM GÖRDÜĞÜ BAĞCILAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NE MAGMAWELD KAYNAK ATÖLYESİ KAZANDIRDIK.
01.03.2017

1957 yılından beri ‘Kaynakçının Güven Kaynağı’ olan firmamız, aynı zamanda okullara kazandırdığımız kaynak atölyeleriyle geleceğin kaynakçısı öğrencilerin eğitim kaynağı oluyor. Bu kapsamda Şubat ayı içerisindeki 2. atölyemizi İstanbul Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kazandırdık. 2263 öğrencisi bulunan okula öğrencilerin gelecekte gurur kaynağı olacak projeleri için 2 adet tek faz Monotig 160 İP, 1 adet tek faz Monostick 165 İ, 1 adet üç faz ID 300 E ile, 1 adet RS 250 MK gazaltı kaynak makinelerimiz ve kaynak masalarından oluşan Magmaweld Kaynak Atölyesi’ni kullanıma sunduk.

Atölyemiz, 17 Şubat 2017 Cuma günü ilçe protokolünün yoğun katılımıyla düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi. Törene, Bağcılar Kaymakamı Orhan Çiftçi, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ile okul yönetimi ve öğrenciler katıldı. Açılışta firmamızı Pazarlama Satış Direktörümüz Yücel Uygur, Kaynak Eğitim Müdürümüz Hacı Dolutaş , Kaynak Uzmanımız Zafer Kazankaya ve Pazar İletişim Temsilcimiz Yavuz Özgür temsil etti.

Açılışta konuşan protokol üyeleri, Okul-Sanayi İşbirliği İstanbul Projesi kapsamında okulun metal teknolojisi alanında kullanılmak üzere yaptırdığımız modern kaynak atölyesinden dolayı firmamıza teşekkürlerini sundular.

Pazarlama Satış Direktörümüz Yücel Uygur da konuşmasında, 60 yıldır Türk sanayisinin öncü kuruluşlarından olan Oerlikon ve Magmaweld markamızla, eğitime destek vermeyi misyon olarak benimsediğimizi vurgulayarak mesleki eğitime bir atölye daha kazandırmaktan gurur duyduğumuzu dile getirdi. Kurdele kesiminin ardından yöneticilerimize teşekkür plaketi takdim edilirken protokol üyeleri, RS 250 MK kaynak makinemizi kullanarak kaynak yaptı.Geleceğin kaynakçıları olan öğrencilerimize yeni kurulan Magmaweld kaynak atölyesinde iyi kaynaklar dileriz.

60 YILDIR HİZMETİNİZDEYİZ!
23.02.2017

Oerlikon Kaynak Elektrodları ve Sanayi A.Ş., verdiği kaynakçı kursları ile, 1961 yılından beri Türk sanayii için on binlerce kaynakçı yetiştirip meslek sahibi olmalarını sağlamıştır. Söz konusu eğitim faaliyetleri, kendi kaynak okuluna ek olarak endüstri meslek liselerinde ve çeşitli üniversitelerde verilmektedir. Bunun yanı sıra meslek liseleri ve üniversitelere kurduğu Magmaweld Kaynak Atölyeleri ile de eğitime katkı sağlamaya devam etmektedir.

Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne kurduğumuz Magmaweld Kaynak Atölyesi 16 Şubat 2017'de açıldı. Açılışta okul müdürü ve tesisat alanı öğretmenleri ile birlikte Kaynak Eğitim Müdürümüz Hacı Dolutaş, Kaynak Eğitim Uzmanı Zafer Kazankaya ile birlikte Pazar İletişim Temsilcisi Yavuz Özgür de yer aldı. Yeni teknolojiye sahip kaynak makinelerimiz ile öğrencilerimize iyi kaynaklar dileriz.

YENI YIL 2017
30.12.2016

OERLIKON ailesi olarak yeni yılınızı en içten dileklerimizle kutlar sağlık ve mutluluklar dileriz.

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ MALZEME MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADIK
26.12.2016

Celal Bayar Üniversitesi Malzeme Mühendisliği öğrencilerini 21.12.2016 tarihinde fabrika gezisi için ağırladık. Fabrikamızın farklı üretim süreçleri hakkında detaylı bilgi aktardık ve öğrencilerin soru işaretlerini 1957’den beri biriken bilgi ve deneyimlerimize istinaden giderdik, yolunuz açık olsun geleceğin mühendisleri.
ODTÜ KAYNAK TEKNOLOJİSİ MERKEZİ ÖĞRENCİLERİNDEN DOĞRU TERCİH
12.12.2016

ODTÜ Kaynak Teknolojisi Merkezi uygulamalı eğitim binasında 12.12.2016 tarihinde ODTܒlü öğrencileriyle buluştuk. Eğitime 50 kişi katıldı, ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi paylaştık ve katılan öğrencilere sinerjik kaynak makinelerimiz ile birlikte Hypertherm plazma kesme makinelerimiz tanıtıldı. Sevgili kaynak teknolojisi öğrencileri gelecekte güzel projelerin altına imza atmanız dileğiyle iyi kaynaklar dileriz.

GENÇ KAYNAKÇILAR MAGMAWELD'İ TERCİH ETTİ
06.12.2016

Sinop Durağan Meslek Lisesi öğrencilerine kaynak sarf malzemesi ile bere desteği sağladık. Okuyan öğrencilerimizin gelen fotoğraflarını görünce üretmek için bir nedenimiz daha oldu. Sevgili öğrenciler büyük projelere kaynağınızın değmesi ümidiyle iyi kaynaklar dileriz.

MISIR'DA DÜZENLENEN 16. MACTECH EGYPT FUARI'NDA YER ALARAK ORTADOĞU VE KUZEY AFRİKA PAZARINDA YENI MÜŞTERİ BAĞLANTILARI KURDUK.
02.12.2016

Magmaweld markamızla 17-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen 16. MacTech Egypt Makine Teknolojileri, Kaynak ve Kesme Ekipmanları Fuarı'na katıldık. 4. salonda 72 metrekarelik standımızda Mısır bayimiz ile birlikte ziyaretçilerimizi ağırladık. Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarında Magmaweld marka bilinirliğimizi arttırmak, kaynak tüketim malzemelerinin ve kaynak makinelerinin tanıtımını yapmak, mevcut müşterilerimizle ilişkilerimizi güçlendirmek ve yeni müşteriler bulmak amacıyla yer aldığımız fuar oldukça yoğun ve verimli geçti. 42 ülkeden 882 firmanın katıldığı, yaklaşık 19.000 ziyaretçiyi ağırlayan fuarda standımıza yoğun ilgi gösterildi.


TEORİK VE PRATİKTE MAGMAWELD İLE BAŞARI
28.11.2016

Magmaweld her sene olduğu gibi bu senede meslek lisesi öğrencilerine bilgilerini pekiştirmeleri için destek sağladı. Kaynak ciddi bir iştir ve bu ciddiyetin farkına varılması için her sene öğrencilerimize sarf malzemesi ve kitap desteği sağlıyoruz. Sevgili öğrenciler hayatınızda güzel projelere elinizin değmesi ümidiyle iyi kaynaklar dileriz.

AVUSTURYA DA MAGMAWELD'İ TERCİH ETTİ
25.11.2016

Özlü tel, sert dolgu elektrodları, EH 528 ile EI 312 ürünlerimizin tanıtımı Avusturya basınında yer aldı. 1957'den beri üretmeye devam ediyoruz, tüm kullanıcılarımıza iyi kaynaklar dileriz.

1957’DEN BERİ ÜRETİME, 1961’DEN BERİ İSE EĞİTİME VE EĞİTMEYE DEVAM EDİYORUZ.
11.11.2016

Her yıl M.E.B'nin dijital olarak yayınlamış olduğu ark kaynak ve ileri ark kaynak teknikleri kitaplarının basımını gerçekleştirip talep eden meslek liselerine bedelsiz olarak dağıtıyoruz. Bu yıl dağıtımını gerçekleştirdiğimiz megep kitaplarının teslimi yapıldı. Tüm öğrencilere yeni kitapların hayırlısı olmasını temenni eder, iyi kaynaklar dileriz.

EUROBLECH SAC LEVHA İŞLEME TEKNOLOJİSİ FUARI'NDAYDIK
07.11.2016

Almanya'nın Hannover kentinde 25-29 Ekim tarihleri arasında düzenlenen EuroBlech 24. Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı'nda 13. Salon F44 numaralı standımızla katıldık.

Sac metal işleme sektöründe uzmanlaşmış ve bu süreç hakkında detaylı bir perspektif sunan, alanında en büyük fuar olan EuroBlech'de bu yıl 40 ülkeden 1550 katılımcı firma ürünlerini tanıttı. Biz de Magmaweld olarak, 13. salon F44 nolu alanda 120 metrekarelik standımızla ziyaretçilerimizi ağırladık. Standımıza uğrayan tüm ziyaretçilere teşekkür eder, Magmaweld olarak iyi kaynaklar dileriz.


MAGMAWELD GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ’NDE DÜZENLENEN ELECTRA MİNİNG FUARI’NDA YERİNİ ALDI
03.10.2016

12-16 Eylül 2016 tarihlerinde Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en büyük şehri olan Johannesburg'ta düzenlenen Electra Mining Africa fuarında 9. salondaki standımızla yerimizi aldık. 800'e yakın tedarikçi firmanın katıldığı, yaklaşık 34.000 ziyaretçiyi ağırlayan fuarda firmamızı, Pazarlama Satış Direktörümüz Yücel Uygur, Pazar İletişim Bölüm Liderimiz Kıvanç Uçar, Kaynak Makineleri Ürün Grubu Yöneticimiz Tolga Olgun ile Bölge Satış Yöneticimiz Ozan Durmaz temsil etti. Bölge Satış Yöneticimiz Ozan Durmaz, standımızın oldukça yakın ilgi gördüğü fuarın firmamız için yoğun ve verimli geçtiğini ifade etti.

ÇİMENTAŞ KARS ÇİMENTO FABRİKASI’NDA EĞİTİMDEYDİK
23.10.2016

Türkiye’nin dört bir yanında eğitimlerimize devam ediyoruz. 20 Eylül 2016 tarihinde, Türkiye’nin en önemli çimento üreticilerinden olan Kars’ta bulunan Çimentaş fabrikasında ‘Kaynağın Tamiri ve Bakımı’ eğitimi verdik. Eğitime katılan katılımcılar Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya ve Güneydoğu Teknik Tanıtım Temsilcimiz Seyhan Biçen tarafından teorik ve pratik eğitime tabi tutuldu. İşletmede kaynakla ilgili yaşanan sorunlara çözümler getirilmesi amacıyla düzenlenen eğitimde ilk olarak sorunlar dile getirildi ve ardından bu sorunların çözüm yolları Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya tarafından verildi.

MAGMAWELD BİR KAYNAK KABİNİ DAHA YAPIYOR, ÖĞRENCİLER ÖĞRENİYOR !
23.08.2016

27.05.2016 tarihinde Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine bir adet Magmaweld Kaynak Atölyesi yaptık. Öğrenciler Magmaweld ürünlerine ilgi gösterdi ve Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ek olarak bir adet kaynak kabini daha yaptık. Yapmış olduğumuz kabinde kullanılmak üzere bir adet ID 250 T DC Pulse kaynak makinesini aksesuar kiti ile birlikte hediye ettik. Öğrencilerin ve kaynakçıların sorunlarına 1957'den beri çözüm oluyoruz. Bundan sonraki hayatlarında öğrencilerimize iyi kaynaklar dileriz.

Lütfen Ajandanıza Not Edin!
29.07.2016

Şirketimiz, genel tatil sebebi ile 1 Ağustos - 15 Ağustos 2016 tarihleri arasında kapalı olacaktır.

Bu süre zarfında acil siparişleriniz ve sorularınız için Magma İletişim Merkezi hafta içi 08:00 - 18:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecektir.

444 93 53 numaralı telefondan, www.oerlikon.com.tr web sitemizdeki CANLI DESTEK bölümünden yada 0538 927 12 62 WhatsApp hattından Magma İletişim Merkezi'ne ulaşabilirsiniz.

 

MAGMAWELD, WHATSAPP İLE SİZLERE DAHA YAKIN
15.07.2016

Magmaweld olarak müşterilerimizle daha iyi iletişim içerisinde olmak ve hizmet kalitemizi arttırmak adına kurduğumuz Magma İletişim Merkezi'ne artık tüm iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Bize;
444 9353 telefon numarasını kullanarak,
info@oerlikon.com.tr adresimize e-posta göndererek,
www.oerlikon.com.tr web sitemizdeki Canlı Destek uygulaması sayesinde direkt olarak Müşteri İlişkileri personelimizle görüşerek ulaşabiliyordunuz.

Şimdi de
0538 927 1292 numaralı WhatsApp hattımızla sizlere daha yakınız.

OERLIKON'A İHRACATIN METALİK YILDIZLARI ÖDÜLÜ
02.06.2016

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nin (İDDMİB) İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’nde Oerlikon Kaynak Elektrodları ve San. A.Ş. olarak Kaynak Malzemeleri Kategorisi’nde 2.’lik ödülü aldık.İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), 24 farklı kategoride 2015 yılının başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. 7 milyar dolarlık ihracatı temsil eden İDDMİB’in İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni sektörü bir araya getirdi. Bu yıl 6.’sı düzenlenen İDDMİB İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri Töreni’nde demir çelik eşya,alüminyum mutfak eşya, alüminyum inşaat aksamı, metallerden kilitler, metal mobilya, demir çelik döküm gibi 24 farklı kategoride 61 başarılı ihracatçı ödülün sahibi oldu. İhracatını en fazla artıran, hedef ülkelere en fazla ihracat yapan ve ihracatını son 5 yılda sürekli olarak artıran firmalara da ödül verilen gecede, başarılı ihracatçı firmalarla Ekonomi Bakanlığı, TİM ve diğer kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri buluşturdu.

Oerlikon Kaynak Elektrodları ve Sanayi A.Ş. olarak Kaynak Malzemeleri Kategorisinde en fazla ihracat yapan 2. firma olarak 2.’lik ödülü almayı başardık. 17 Mayıs 2016 Salı günü Grand Hyatt Otel’de düzenlenen gecede şirketimiz adına ödülü Bölge Satış Yöneticimiz Ozan Durmaz aldı.

KAYNAKÇI'NIN GÜVEN KAYNAĞI KARAYOLLARI, KÖPRÜLER VE TÜNELLER İHTİSAS FUARI'NDA
29.05.2016

Magmaweld olarak E-129 stand numaramızla tüm ziyaretçileri 26 - 28 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara Congresium merkezinde karşıladık. Türkiye'nin her karışının ulaşılabilir kılınması için başlatılan karayolu hamlesi, bugün mega projelerin tamamlanması ve tamamlanma seviyesine gelmesi ile yeni bir aşamaya geçti. Son yıllarda Türkiye'nin önünü açacak ve ülkemizi gelişmiş ülke konumuna getirecek dünyanın ilgi ile takip ettiği ileri teknoloji ve kaynak gerektiren projeler, bir bir hayata geçirilmeye başlandı ve Magmaweld bu projelerde yer aldı. Fuar esnasında imza atmış olduğumuz projeler ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi verildi ve aynı zamanda ziyaretçiler Magmweld hakkında soru sorma fırsatı yakaladılar.

DOĞALGAZ BORULARIN KAYNAĞI
28.05.2016

23-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında G-Plus Magmaweld kaynak atölyemizde Doğalgaz Boruların Kaynağı eğitimi verildi. Eğitim esnasında katılımcılar Kaynak Eğitim Müdürümüz Hacı Dolutaş ve Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya'ya soru sorma fırsatı yakaladılar. Katılımcılar daha sonra başarı ile tamamladıkları kaynakçı sertifikalarını teslim aldılar.

ÖĞRENCİLERE UZMAN KAYNAKÇI OLMA YOLUNDA BİR MAGMAWELD KAYNAK ATÖLYESİ DAHA !!
27.05.2016

Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine kaynak ile ilgili bilgilerini pekiştirebilecekleri ve sorularına yanıt bulabilecekleri bir Magmaweld Kaynak Atölyesi daha yaptık. Simav Kaymakamı Sayın Türker Çağatay HALİM, Belediye Başkanımız Sayın Süleyman ÖZKAN, İlçe Eğitim Müdürü Sayın Mehmet ŞİRİKÇİ eşliğinde Magmaweld Kaynak Atölyesi açılışını gerçekleştirdik. Simav’ın Sesi yerel gazete de duyurusu gerçekleşen açılışımızdan kareler yer almaktadır. Öğrencilere geleceğin kaynakçıları olma yolunda onlara destek olduk ve bu gururu 1961’den beri yaşamaktayız. Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine bu yolda başarılarının devamını ve iyi kaynaklar dileriz.


CAUCASUS BUILD'DE MAGMAWELD GÜCÜ
22.05.2016


18-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında Gürcistan – CAUCASUS BUILD fuarına A1101 numaralı standımızla 11. holde yerimizi aldık. 18 farklı ülkeden yaklaşık 3.000 ziyaretçiyi karşılayan organizasyon 4 gün sürdü. Fuar esnasında standımıza uğrayan tüm ziyaretçilere teşekkürlerimizi sunarız.

VAN AŞKALE ÇİMENTO' DA EĞİTİMDEYDİK !
18.05.2016

16 - 17 Mayıs 2016 tarihlerinde Van Aşkale Çimento Fabrikası'nda Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya ve Teknik Tanıtım Temsilcimiz Seyhan Biçen eşliğinde kaynağın tamir ve bakımı hakkında teorik ve pratik eğitim verildi. Toplamda 25 kişinin katıldığı eğitimde işletmede karşılaşılan sorunların çözümleri hakkında bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

4.ULUSLARARASI KAYNAK TEKNOLOJİLERİ KONFERANSI VE SERGİSİ'NE MAGMAWELD SPONSORLUĞU
14.05.2016

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Gazi Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi İşbirliğiyle düzenlenen 4.Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferansı Gaziantep’te yapıldı. Konferans Magmaweld Ana Sponsorluğunda gerçekleşti. 11-13 Mayıs 2016 tarihleri arasında kaynak teknolojisi alanında çalışan Araştırmacılar, Akademisyenler ve Sektörün farklı temsilcileriyle buluştuk. Konferansın açılış töreni GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, "Gaziantep’i gastronomide, sağlıkta, birçok alanda, endüstri ve sanayide Ortadoğu’nun başkenti yaptığımız gibi bilim, sanayi, teknoloji, üniversite-sanayi işbirliği, inovasyon, yeni teknolojik ürünler konusunda da öne çıkan bir üniversite yapmaya gayret ettik, gayret ediyoruz” dedi. Prof. Dr. Yavuz Coşkun, “Altı doldurulamamış üniversite-sanayi işbirliği sözcüklerinin burada somut ürünler haline dönüştüğü ve somut projeler olarak ortaya çıktığı bir Gaziantep Üniversitesi, sanayi, kamu ve toplum işbirliği anlayışını ortaya koymaya çalıştık ve buralarda çok mesafeler aldık” dedi. Coşkun,Gaziantep Üniversitesi tarafından 2012 yılında uygulamaya konulan ve derslerini tamamlamış öğrencilerin son dönemlerinin tamamını sanayide, uygulamanın içinde geçirdikleri intörn mühendislik uygulaması hakkında bilgi verdi. İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İskenderun Teknik Üniversitesi olarak yeni kurulduklarını belirttiği konuşmasında,“Bulunduğumuz yer itibariyle bir teknik üniversitesi olarak kaynak konusunda çok iyi bir düzeyde özel bir birikimimiz, hocalarımız var ancak bunu geliştirmek istiyoruz. İskenderun kurulduğu yer itibariyle lojistik koridorda ve demir-çelik endüstrisinin özellikle limanın olduğu ve boru üretiminin şu anda yoğun olduğu bir ilçemiz. Odak konumuz üzerinde gitmeyi ve bu konu üzerinde üniversite olarak da yatırımlar yapmayı planlıyoruz ve bu konuda kendimizi geliştirmek istiyoruz. Sizden bu konuda destek bekliyoruz’’ şeklinde konuştu. Yürütme Kurulu Başkanı ve GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz da konuşmasında, kaynak teknolojilerindeki son gelişmeleri tartışmak, güncel çözüm önerileri sunmak ve sektördeki gelişmeleri değerlendirmek üzere 4. Uluslararası Kaynak Teknoloji konferansı ve sergisini düzenlediklerini ifade etti. Doç. Dr. Yılmaz, konferansta 19 tanesi poster olmak üzere 179 bildirinin sunulacağını belirterek, üç gün boyunca aynı anda dört farklı salonda ve dokuz oturumda sunulacak bildiriler ile toplam 36 oturum yapılacağını söyledi. 1990’lı yılların sonlarına doğru yükseköğretim kurumunda kaynak eğitimi ve kaynak metalürjisi doçentlik bilim dalı olarak yer aldıktan sonra kaynakla ilgili Kaynak Teknolojisi Derneği oluşturduklarını belirten Düzenleme Kurulu Başkanı ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Kurt, “Bu derneği dört farklı üniversiteden ve endüstriden temsilcilerinden oluşan kurucular kuruluyla 2001 yılında hayata geçirdik. bugün 15. yılında dördüncü konferansımızı düzenliyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Konuşmaların sonrasında protokol mensupları tarafından Kaynak Teknolojileri Sergisi açılarak stantlar gezildi ulusal bir gazete de yer alan fotoğraflarımız mevcut. Konferans esnasında standımıza uğrayan tüm ziyaretçilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

ECOTRON'A MAGMAWELD KAYNAĞI
14.05.2016

Üniversitelerde yaptığımız eğitim faaliyetlerinin yanı sıra öğrencilerin yaptıkları çeşitli proje çalışmalarına da destek olmayı sürdürüyoruz. Bu anlamda Gaziantep Üniversitesi mühendislik öğrencilerinin kurduğu, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak çeşitli araçlar ve robotlar geliştirmeye çalışan Otomobil, Robot ve Enerji Topluluğu’na (ORET) enerji bataryası ile çalışan ECOTRON adlı aracın yapımı için destek verdik. TÜBİTAK tarafından 2005 yılından beri çeşitli konseptlerde düzenlenen yarışlara katılıp elindeki imkanlara göre güzel başarılar elde eden öğrenci topluluğuna kaynak makinesi ve elektrod hediye ettik. Öğrenciler, hediye ettiğimiz kaynak makinesini ECOTRON adlı aracın takla barların bağlantılarını yapmak ve şaseyi oluşturmak için kullanacaklar. Otomobil, Robot ve Enerji Topluluğu öğrencileri, ECOTRON adlı araçlarıyla TÜBİTAK tarafından düzenlenen 1-7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak 12. Alternatif Enerjili Araç Yarışları’na
katılacaklar. Öğrencilerimize başarılar dileriz.

ERZURUM ERGAZ A.Ş' DE EĞİTİMDEYDİK
11.05.2016


10.05.2016 tarihinde Erzurum Ergaz A.Ş' de Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya eşliğinde toplamda 14 katılımcıya Örtülü Elektrod ve MIG / MAG kaynak yöntemleri hakkında teorik ve pratik eğitim verildi.

CEZAYİR BATIMATEC'TE ZİYARETÇİLERİMİZİ KARŞILADIK
08.05.2016


3-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında Cezayir – BATIMATEC fuarına 4 numaralı standımızla U holünde yerimizi aldık. Ürünlerimizi tüketicilere başarılı bir şekilde tanıttık ve standımıza uğrayan tüm ziyaretçileri kaynak sektörüyle ilgili bilgilendirdik.

GAZALTI KAYNAK YÖNTEMLERİ EĞİTİMİ
07.05.2016

3-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında Manisa OSB 2. Kısımda bulunan Fabrikamızda Gazaltı Kaynak Yöntemleri eğitimi verildi. Eğitim esnasında katılımcılar Kaynak Eğitim Müdürümüz Hacı Dolutaş ve Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya'ya soru sorma fırsatı yakaladılar. Teorik ve pratik eğitime tabi tutulan katılımcılar eğitim sonunda Kaynak Eğitim Müdürümüz Hacı Dolutaş'dan kaynakçı sertifikalarını teslim aldı.

KONYA KARAPINAR’DAYDIK
06.05.2016

5 Mayıs 2016 tarihinde Konya / Karapınar ilçesinde yer alan Öziş Karoser Metal’de Magmaweld tanıtım günümüz gerçekleşti. Farklı firmalardan katılım gösterilen tanıtım gününde bir kişiye bir adet Monostick 150 i ile başka bir talihliye bir adet son teknoloji solarmatik kaynak maskesi hediye edildi. Monostick 150 i kaynak makinesi talihlisi Bahtiyar Demircan ve Solarmatik Kaynak maskesi talihlisi Ali Ildız’a iyi kaynaklar dileriz.

5 MAYIS' TA KONYA' DAYIZ !
04.05.2016

Magma Şehrimizde tanıtım günleri ÖZİŞ KAROSER METAL' de devam ediyor.

Adres:
Adalet Mah. Adalet Bahadır Sok. No: 59 Karapınar / KONYA

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDİRNE MESLEK BİLİMLER YÜKSEKOKULU'NDAYDIK
02.05.2016

28 - 29 Nisan 2016 tarihinde Trakya Üniversitesi Meslek Bilimler Yüksekokulu öğrencileri ile Kaynağın Bakım Onarımı ve TIG Kaynak yöntemleri eğitimindeydik. Öğrenciler Kaynağın Bakım Onarımı ile TIG Kaynak yöntemlerini uygulamalı şekilde deneme fırsatı buldular. Öğrencilere Kaynak esnasında ve bakım onarım sürecinde dikkat etmeleri gereken detayları Kaynak Eğitim Müdürümüz Hacı Dolutaş ile Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya tarafından aktarıldı.


FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE “ SEKTÖR VE MÜHENDİSLİK” ETKİNLİĞİNE KATILDIK.
27.04.2016

21 - 22 Nisan 2016 tarihlerinde Fırat Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Malzeme Bilimi Kulübü ile Metalurji Genç Topluluğu’nun birlikte düzenlediği “Sektör ve Mühendislik“ isimli etkinliğe konuşmacı olarak davet edilen Melike Cavcar, etkinlikte kaynak sektörü, firmamız, firmamızda ve sektörde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ile kendi kariyeri boyunca bulunduğu görevler konularında konuşma yaptı. Konuşmada, firmamızı tanıtıp bugüne kadar yaptığımız büyük projeler, eğitimler, seminerler hakkında detaylı bir sunum yapan Cavcar, kaynak danışmanlığı ve yönetsel işlerde Metalurji Mühendisi olarak aldığı görevleri de aktardı. Fırat Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ertan Evin, Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mehtap Muratoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Akın Odabaşı’nın katılımlarıyla da gerçekleşen sunumu, yaklaşık 60 genç Metalurji Mühendisi adayı büyük ilgiyle dinledi. Mühendis adayları firmamızın yaptığı işlerden çok etkilendiklerini belirtirken, mesleklerinde geleceklerini artık daha iyi görebildiklerini de ifade ettiler. Cavcar özellikle bayan öğrencilere güzel bir örnek olup cesaret verirken bayan mühendis adayları ağır sanayi ve sektörde tecrübe sahibi bir Metalurji Mühendisini dinleyerek sektörde ve endüstride etkin şekilde çalışabileceklerine daha fazla inandıklarını söylediler. Konuşmasının sonunda teşekkür plaketi takdim edilen Melike Cavcar, büyük bir misafirperverlikle ağırlandığı için üniversite yetkililerine ve öğrencilere teşekkür etti.

KAYNAKÇININ GÜVEN KAYNAĞI MAGMAWELD 4. ULUSLARARASI KAYNAK TEKNOLOJİLERİ KONFERANSI VE SERGİSİN'DE ANA SPONSOR
22.04.2016

11 - 13 Mayıs 2016 tarihlerinde Gaziantep'te yapılacak olan 4. Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferansı Sergisi'ne ANA SPONSOR olduk. Amacımız kaynak teknolojisi alanında çalışan Akademisyenleri ,Araştırmacıları ve Sektörün temsilcilerini bir araya getirip bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktır. 4.'sü düzenlenen bu yılki konferansın konuları aşağıdaki gibi olup sizleri de ana sponsoru olduğumuz konferansa katılmaya davet ediyoruz.

Konular

· Kaynaklı çelik konstrüksiyonda dayanım, güvenirlik ve ömür
· Yüzey işleme ve kaplama teknolojisi
· Özel elektrometalürji işlemleri
· Tahribatsız muayene
· Kaynak proseslerinin otomasyonu
· Fizikokimyasal işlemler
· Matematiksel modelleme ve simülasyon
· Bilgisayar destekli kaynak mühendisliği
· Polimer ve seramik malzemelerin birleştirilmesi
· Kaynak malzemeleri ve kaynaklanabilirlikleri
· Kaynak prosesleri
· Kaynaklı yapıların tasarımı, analizi ve imalatı
· Lehim ve sert lehim
· Malzeme, metalürji ve kaynaklanabilirlik
· Proses izleme, sensörler ve kontrol
· Kaynak personelinin eğitimi, yeterliliği ve sertifikasyonu
· Kaynak prosesinde iş güvenliği
· Mikro birleştirme ve nano birleştirme

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEK OKULU'NDAYDIK
14.04.2016


13.04.2016 tarihinde Çukurova Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile birlikte uygulamalı kaynak eğitimindeydik. Öğrenciler Ark Kaynağı Yöntemleri ile Gazaltı Kaynak Yöntemlerini uygulamalı şekilde deneme fırsatı buldular. Uygulamadan sonra öğrencilerin tüm teknik sorularına yanıt veren Güneydoğu Bölge Teknik Sorumlumuz Bahadır Görkem, öğrencilere kaynak esnasında dikkat etmeleri gereken detayları da anlattı.

SAMSUN İNŞAAT VE YAPI FUARI KAPILARINI AÇTI
06.04.2016


31.03.2016 - 03.04.2016 tarihinde Samsun'da İnşaat ve Yapı fuarı gerçekleşti.Fuara Samsun Bayiimiz Yeşildal'a destek için Karadeniz Bölge Yöneticimiz Nejdet Köseoğlu eşlik etti. Fuar esnasında standımıza ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

 

EDREMİT MYO'DA YÜRÜTÜLEN GMKA PROJESİ KAPSAMINDA EĞİTİMLER VERİLDİ
16.03.2016

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafında desteklenen ve Edremit Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen “Alet İşler El Övünür, İşim Hazır Görünür” isimli proje kapsamında 2-13 Mart tarihleri arasında bir dizi eğitim gerçekleştirildi.
Eğitimler kapsamında Makine ve Mekatronik Programı İkinci Sınıf öğrencileri, yüksekokul akademik ve idari personeli ile reel sektörden katılım sağlayan kursiyerlere “Temel Kaynak Uygulamaları”ile “CNC Operatörlüğü” eğitimleri verildi. Kaynak eğitimi uygulamaları, Kaynak Eğitim Müdürümüz Hacı Dolutaş, Eğitim Uzmanımız Zafer Kazankaya ve Bölge Teknik Sorumlumuz Ferit Kasapoğulları tarafından verildi.
200’den fazla kursiyerin eğitim aldığı proje kapsamında uygulamalı eğitimler, Makine ve Metal Teknolojileri Bölümünde kurulan uygulama atölyelerinde gerçekleştirildi. Örtülü elektrod, TIG ve MIG / MAG kaynak uygulamalarının yer aldığı kaynak eğitimleri başarıyla tamamlandı.
Katılımcılara, tamamlanan eğitimler sonunda katılım belgesi verilecek olup, proje kapsamında eğitim alan en az iki kursiyerin de eğitimler sonunda istihdam fırsatı elde etmesi hedefleniyor.

KÖLN EİSENWARENMESSE FUARI'NDAYDIK
15.03.2016

6-8 Mart tarihleri arasında Almanya Köln Eisenwarenmesse Fuarı'nda bu yıl 4. salonda D-058 standımızla yerimizi aldık. Standımızı ziyaret eden misafirlerimizden bir kişiye Magmaweld Monostick 160 i kaynak makinesi hediye ettik.

 

3. ULUSLARARASI NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİ'NDEYDİK
14.03.2016

8-9 Mart 2016 tarihinde İstanbul WOW Convention Center'da düzenlenen Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi'ne Magmaweld olarak katıldık. Zirve boyunca standımıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı tüm ziyaretçilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 

MANİSA ŞEHZADELER İLÇE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HALK EĞİTİM BİRİMİ'NE DESTEK
11.03.2016


Manisa Şehzadeler İlçe Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Birimi'ne, eğitim çalışmalarında kullanmak için Magmaweld Monostick 160i PFC kaynak makinesi hediye ettik.

E-MAK MAKİNE İNŞAAT TİC. VE SAN. A.Ş'DE MIG/MAG KAYNAK YÖNTEMLERİ EĞİTİMİNDEYDİK
04.03.2016

26.02.2016 tarihinde E-MAK MAKİNE İNŞAAT TİC. VE SAN. A.Ş. çalışanlarına kaynak eğitim uzmanımız Zafer Kazankaya tarafından toplam 47 kişiye MIG/MAG kaynak yöntemleri hakkında teorik eğitim verildi.

BURSA ÇEVRE İNŞAAT'TA EĞİTİMDEYDİK
01.03.2016

23.02.2016 tarihinde Çevre İnşaat Prefabrik'teydik.Çevre İnşaat çalışanlarına Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer KAZANKAYA tarafından MIG/MAG kaynak yöntemleri hakkında eğitim verildi. Eğitime katılan çalışanlar MIG/MAG kaynak yöntemleri hakkında soru sorma fırsatı yakaladılar.

ADULARYA MADEN VE TERMİK SANTRALİ ÇALIŞANLARINA KAYNAK EĞİTİMİ
23.02.2016

17.02.2016 tarihinde Adularya Maden ve Termik Santrali’nde eğitimdeydik. Toplamda 25 kişiye Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer KAZANKAYA tarafından; örtülü elektrod ile Mig/Mag kaynak yöntemleri üzerine teorik ve pratik eğitim verildi.

PANOTO’DA EĞİTİMDEYDİK
28.01.2016

27.01.2016 tarihinde PANOTO radyatör firması çalışanlarına Kaynak Eğitim Uzmanımız Zafer KAZANKAYA tarafından gazaltı kaynak yöntemleri ile ilgili teorik ve pratik eğitim verildi.


KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MMO’DAN PLAKET
26.01.2016

2015 Mart ayından itibaren Kasım 2016 tarihine kadar KTMMOB tarafından düzenlenen kaynakçı eğitimleri Magmaweld ve KKTC bayimiz İlkay M. Genç Ltd. sponsorluğunda gerçekleştirildi. Destekleyici çalışmalarımıza istinaden 13.01.2016 tarihinde KKTC - Sanayi Odası Başkanı Sn. ALİ ÇIRALI tarafından, KKTC bayiimiz İlkay M. Genç Ltd. şirketinden Sn. Ahmet Çağansel’e plaket takdim edildi.

Ülkemizdeki nitelikli ara eleman açığının kapatılması adına düzenlenen eğitimlerde örtülü elektrod, TIG ve gazaltı kaynak uygulamaları hakkında teknik bilgiler verilirken İş Sağlığı ve Güvenliği konuları da ele alındı.

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YTR02 ARACI KAYNAK’TA TAM PUAN ALDI
22.01.2016

Kaynak sarf malzemeleri ile sponsor olduğumuz Yıldız Teknik Üniversitesi YTU Racing takımı İngiltere Silverstone’ dan başarı ile döndü. Yarış sonrası hakem heyetinin değerlendirmesi sonucu yapılan tüm kaynak uygulamaları tam not almıştır.


DURU BULGUR’DA EĞİTİMDEYDİK
22.01.2016

13.01.2016 tarihinde Karaman Duru Bulgur ’da işbaşı eğitimindeydik. Toplam 15 kişiye Mig/Mag ve örtülü elektrodlar hakkında teorik; pratik işbaşı eğitimi verilmiştir.KAHRAMANMARAŞ ÇİMENTO BETON SANAYİ ve MADENCİLİK İŞLETMELERİ A.Ş. ÜRÜN TANITIMI
06.01.2015


06.01.2016 tarihinde Kahramanmaraş Çimento Beton Sanayi ve Madencilik İşletmeleri A.Ş. çalışanlarına Sert Dolgu ve Paslanmaz Elektrodlarımız hakkında bilgi verilmiştir.

 

MAGMAWELD AİLE TOPLANTISI İZMİR HİLTON HOTEL'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
25.12.2015

Magmaweld Aile Toplantısı 18 - 20 Aralık 2015 tarihlerinde İzmir Hilton Hotel'de tüm bayi ve servislerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

19 Aralık Cumartesi günü Oerlikon ve Magma Mekatronik fabrika gezileri ile başlayan program fabrikalardaki öğle yemeği ile devam etti. Yemek sonrasında Oerlikon fabrikada tüm ekip toplandı ve aile fotoğrafı çekildi. Fotoğraf çekimi ile programın Manisa ayağı sonlandı ve İzmir Hilton Hotel'e transfer sonrasında toplantı bölümüne geçildi.Satış & Pazarlama Direktörümüz Yücel Uygur'un açılış konuşması ardından Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanımız Değer Elöve Magmaweld markasının gelişimi, fabrikalarda yapılan yenilikler, yeni ürünler ve ilerisi için planlanan ürünler hakkında konuşurken bayi gücümüzün öneminden bahsetti.

Günün sonunda gala yemeği ile yorgunluklarını atan ekip ertesi gün memnuniyetlerini belirtip İzmir'den ayrıldılar.


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön