Oerlikon Kaynak


İçeriğe git

Ana menu:


Makine Garanti Başlatma Formu

SATIŞ VE SERVİS

MAKİNE GARANTİ BAŞLATMA FORMU

GARANTİ ŞARTLARI

1. Garanti süresi, makinenin teslim alındığında veya kurulumu yapılıp kullanılmaya başlandığında ve garanti belgesinin kullanıcılar tarafından eksiksiz olarak doldurularak gönderilmesi ile başlar ve 2 yıldır. Bunun yanı sıra garanti başlangıç süresinin resmi kanıtı olarak, makineye ait seri numarasını da içeren faturanın bir kopyası mutlaka saklanmalıdır. Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, yetkili servisimize, bayiimize veya Oerlikon’a bildirim tarihinden itibaren başlar.

2. Garanti kapsamımız, makinelerimizin üretim hataları ile sınırlıdır. Makinelerin amacı dışında kullanılmaları, kullanma kılavuzundaki şartların yerine getirilmemesi, hatalı tesisat bağlantıları yapılması, orijinal aksesuarların kullanılmaması, garanti süresi içinde yetkili servis haricinde makinede bakım ve onarım yapılması ve doğal afetler sonucu meydana gelebilecek arızalar garanti kapsamına girmez. Ayrıca makine ile birlikte tedarik edilen aksesuarlar, bu malların üreticilerinin garantisi ile sınırlıdır. Yetkili servislerimiz tarafından garanti harici değiştirilen orijinal parçalar için ise ayrıca 6 ay parça garantisi verilir.

3. Tamir maliyetiniz garanti süresi içinde yoktur. Malzeme, işçilik ve montaj hatalarından dolayı makinenizin arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep edilmeksizin tamiri, Oerlikon veya onun yetkili servisleri tarafından yapılır. Arızalı malın onarım yerini (kullanıldığı yer veya servis atölyesi) ve şeklini yetkili servis veya Oerlikon belirler.


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön