Oerlikon Kaynak


İçeriğe git

Ana menu:


Mühendisler ve Kaynakçılar için Kaynak

EĞİTİM

MÜHENDİSLER & KAYNAKÇILAR İÇİN KAYNAK

Eğitimi gelişmenin temel koşulu olarak gören ve buradan hareketle 1961'den beri aralıksız olarak kaynak eğitimleri düzenleyen Oerlikon, bu konudaki faaliyetlerini her yıl geliştirerek kaynak sektörünün hizmetine sunmaktadır.

Amacımız kaynak sektöründe görev yapan yönetici ve kaynakçı dostlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmek, kaynak dünyasındaki yenilikleri ve gelişmeleri aktarmak, yöntem, malzeme ve makine seçimlerini kolaylaştırmak, böylece verimliliğin ve kalitenin yükselmesine katkıda bulunmaktır.

Oerlikon' un uzman eğitim kadrosu tarafından verilen eğitimleri 9 grupta topladık.

1. ÖRTÜLÜ ELEKTRODLAR İLE KAYNAK
2. GAZALTI VE TOZALTI KAYNAK YÖNTEMLERİ
3. TIG KAYNAK YÖNTEMİ
4. KAYNAĞIN TAMİR BAKIMDAKİ YERİ VE ÖNEMİ
5. PASLANMAZ ÇELİKLERİN KAYNAĞI
6. ALUMİNYUM VE ALAŞIMLARININ KAYNAĞI
7. SERT LEHİMLEME TEKNİKLERİ
8. DOĞAL GAZ BORULARININ KAYNAĞI
9. KESME YÖNTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ

1. İHTİSAS SEMİNERLERİ

Kaynak teknolojileri konularında yönetici ve mühendis seviyesinde 1 veya 2 günlük düzenlenen seminerlerdir.

Aşağıdaki temel ana başlıkların yanında ihtiyaca göre yeni kaynak teknolojileri ve uygulamaları konularında da hedef kitleye yönelik seminerler düzenlenmektedir.

Katılımcılara konu ile ilgili
"Seminere Katılım Belgesi" verilmektedir.

2. KAYNAKÇI GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ

Kaynakçı dostlarımız için Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlenen 1 hafta süreli eğitimlerdir. Her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında toplam 14 - 16 adet eğitim gerçekleştirilmektedir. Kaynakla ilgili temel konuların anlatıldığı ve pratik uygulamalarla bilgilerin pekiştirildiği bu eğitimler, Oerlikon Güneşli ve Manisa fabrikamızda gerçekleştirilmekte olup, katılım ücretsizdir. Eğitimlerin sonunda yapılan yazılı ve uygulamalı sınavlardan geçerli not alan katılımcılara Oerlikon - T.C. M.E.B. onaylı "Kaynak Kurs Belgesi" verilmektedir.

3. İŞ BAŞI KAYNAKÇI EĞİTİMLERİ

İşletmelerde kalite ve verimliliği arttırmak amacıyla, kaynak uygulamaları konusunda en az 10 kaynakçı için 2 gün süreli olarak işyerlerinde düzenlenen eğitimlerdir. Bu eğitimler işletmelerin kendi işlerini kapsayacak şekilde temel kaynak bilgilerinin aktarıldığı dersler ve uygulama eğitimleri olarak düzenlenmektedir. Eğitim sonunda katılımcılara
"Oerlikon İşbaşı Kaynak Eğitimi Belgesi" verilmektedir.

4. BÖLGESEL EĞİTİMLER

Meslek odaları, KOSGEB, Çıraklık Eğitim Merkezleri gibi kurumlarla birlikte koordinasyonlu olarak düzenlenir. Bölgedeki genç kaynakçıların mesleki gelişimini sağlamak amacıyla ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirilir.

Eğitim ihtiyaçlarınız için
EĞİTİM İSTEK FORMUNU doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön