Oerlikon Kaynak


İçeriğe git

Ana menu:


ÜRÜNLER > Kaynak Elektrodları, Telleri ve Tozları > Özlü Kaynak Telleri

FCO 240

DIN 8555

MF 8 GF 150/400 KPZ

18Cr - 8Ni - 7Mn'lı östenitik paslanmaz çelik kaynak metali veren gaz korumasız özlü teldir. Her tür çelikte tampon tabaka uygulamalarında ve farklı malzemelerin kaynaklarında kullanılır. Kaynak metalinin çatlak direnci çok yüksek olduğu için kaynak kabiliyeti düşük malzemelerin kaynağında, çatlama riski olan büyük kesitli parçaların sert dolgu öncesi tampon tabaka kaynaklarında uygundur.

Tipik uygulamaları : Aşınma plakalarının kepçe kovalarına birleştirilmesinde, kepçe kollarının birleştirilmesinde, rayların, tramvay raylarının, pres kollarının dolgu kaynaklarında kullanılır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

   
   
   
   
   

FCO 250

EN 14700

T Fe9

Karbonlu çeliklerden veya %14 manganlı çeliklerden yapılmış parçaların dolgusu ve yenilenmesinde kullanılan gaz korumasız özlü teldir. Çatlak riski olan parçalarda tampon tabaka ve dolgu amaçlı mükemmel bir alaşım verir. Kaynak metalinin basınca ve darbeli ortamlara direnci çok yüksektir. Sert karbür kesici uçlarla kolayca işlenebilir.

Tipik Uygulamaları : Demiryolu rayları ve makaslarının, mil tahrik dişlileri, konik kırıcı mantoları tamir ve dolgu kaynaklarında, kepçe tırnakları, paletli araçların paletlerinde ve çatlama riski bulunan malzemelerde abrasive aşınmaya dayanıklı sert dolgu öncesi tampon paso uygulamalarında, düşük alaşımlı çeliklerden yapılmış haddelerin dolgu kaynaklarında kullanılır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TS EN 14700

T Fe9

DIN 8555

MF 7 GF 200/50 KP

   
   
   

FCH 330

EN 14700

T Fe1

Özellikle orta derecede darbe ve metal metale aşınmaya maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanım için geliştirilmiş gaz korumalı sert dolgu özlü teldir. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için tampon paso uygulamalarında da kullanılabilir.Kaynak metali orta düzeyde sertliğe sahiptir, alevle veya indüksiyonla sertleştirilebilir ve talaş kaldırılarak işlenebilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklıklar 250°C'yi geçmemelidir.

Tipik Uygulamaları: Makaraların, demiryolu raylarının ve makaslarının, haddelerin, paletli araçların yürüyüş takımlarının, dişlilerin, zincir dişlilerin, millerin, yağ sanayinde helezonların, vinç makaralarının ve tekerleklerinin, maden vagonlarının tekerlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TS EN 14700

T Fe1

DIN 8555

MSG 1 GF C1 300

   
   
   

FCH 355

EN 14700

T Fe3

Yüksek sertliğe sahip dolgu kaynakları yapmak için geliştirilen gaz korumalı ve yüksek alaşımlı özlü teldir. Özellikle metal metale aşınmaya ve yüksek darbeye maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanılır. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için şoklara ve darbelere dayanıklıdır. Kaynak metali taşla veya karbür kesici uçlarla işlenebilir. Yüksek karbonlu ve kaynak kabiliyeti düşük malzemelere sert dolgu öncesinde FCW 30 ile tampon tabaka yapılması tavsiye edilir. Isıl işlem kaynak sonrası sertliği düşürür.

Tipik Uygulamaları: Madencilik ve tuğla sanayinde, konveyörlerin ve makine parçalarının sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TS EN 14700

T Fe3

   
   
   
   

FCH 360

EN 14700

T Z Fe8

Yüksek sertliğe sahip dolgu kaynakları yapmak için geliştirilen gaz korumalı ve yüksek alaşımlı özlü teldir. Özellikle yüksek metal-metale sürtünme aşınmasına ve orta darbeye maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanılır. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için şoklara ve darbelere dayanıklıdır. Kaynak metali 600°C'ye kadar çalışma sıcaklıklarında sertliğini korur. Kaynak metali taşla veya karbür kesici uçlarla işlenebilir. Yüksek karbonlu ve kaynak kabiliyeti düşük malzemelere sert dolgu öncesinde FCW 30 ile tampon tabaka yapılması tavsiye edilir. Isıl işlem kaynak sonrası sertliği düşürür.

Tipik Uygulamaları: Sıcak kesme ve sıyırma bıçaklarının, basınçlı döküm kalıplarının, ayırıcı ve parçalayıcı bıçakların, konveyörlerin, rolelerin, kırıcı valslerin, hafriyat makinalarının parçalarının, kepçe tırnaklarının ve zirai aletlerin aşınan bölümlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TS EN 14700

T Z Fe8

   
   
   
   

FCH 371

EN 14700

T Z Fe 8

Yüksek düzeyde metal metale sürtünme aşınmasına, abrazyona ve darbeye maruz parçaların sert dolgu kaynağı için kullanılan gaz korumalı özlü teldir. Kaynak metali sertliğini yüksek sıcaklıklarda dahi korur. Çatlak direnci yüksek olup, darbe ve aşınmaya dayanımı yüksektir. FCH 371 ile kalın sert dolgu yapılması ihtiyacı olduğu durumda, FCW 30 ile dolgu ve tampon tabakalarının yapılması tavsiye edilir. Kaynak metali içinde karbür yapıdaki sert yapılar mevcuttur. Taşlama veya sıcak işleme yöntemi ile işlenebilir.

Tipik Uygulamaları: Kırıcı valslerin, aşınmış konveyörlerin, parçalayıcı bıçakların ve kepçe tırnaklarının sert dolgu kaynağında kullanılır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

   
   
   
   
   

FCO 510

DIN 8555

MF 10 GF 60 G

Yüksek gerilimli abrazyonla birlikte hafif darbelere dirençli ve yüksek krom alaşımlı kaynak metali veren gaz korumasız sert dolgu özlü telidir. Kaynak metali östenitik ana yapıdan ve krom karbürlerden oluşur. Yalnız taşlanarak işlenebilir.

Tipik Uygulamaları: Özellikle aşınma plakalarının sert dolgu kaplamalarında kullanılır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

   
   
   
   
   

FCH 801

EN 14700

T Co3

Kobalt-Krom-Tungsten (Co-Cr-W) alaşımı kaynak metali veren gazaltı sert dolgu özlü kaynak telidir. Ağır metal-metale sürtünme, aşınmaya, ısıl şoklara, 500°C - 900°C'ye kadar işletme sıcaklıklarına ve korozyona yüksek direnç gösterir. Sahip olduğu yüksek tokluk ve ısıl şok direnci nedeniyle darbeli çalışan parçaların sert dolgu kaynağına uygundur. Koruyucu gaz olarak saf Ar (argon) gazı kullanılmalıdır.

Tipik Uygulamaları: Plastik ekstrüzyon vidalarının, rotorların, kağıt, karton, yer döşemesi ve ahşap kesme takımlarının sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

Örtülü Elektrod: EH 801
TIG Kaynak Teli: TH 801

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TS EN 14700

T Co3

DIN 8555

MF 20 GF 55 CTZ

   
   
   

FCH 806

EN 14700

T Co2

Kobalt-Krom-Tungsten (Co-Cr-W) alaşımı kaynak metali veren gazaltı sert dolgu özlü kaynak telidir. FCH 806 ile elde edilen kaynak metalinin tokluğundan dolayı mekanik darbelere ve termik şoklara dayanımı yüksektir. Ağır metal-metale sürtünme, aşınmaya 500°C'den 900°C'ye kadar sıcaklıklara ve korozyona yüksek direnç gösterir. Koruyucu gaz olarak saf Ar (argon) gazı kullanılmalıdır.

Tipik Uygulamaları: Sıcak kesme bıçakları, ingot sıyırıcı bıçaklar, valf ve valf oturma yüzeyleri ve nozulların sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

Örtülü Elektrod: EH 806
TIG Kaynk Teli:
TH 806

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TS EN 14700

T Co2

DIN 8555

MF 20 GF 45 CTZ

   
   
   

FCH 812

EN 14700

T Co3

Kobalt-Krom-Tungsten (Co-Cr-W) alaşımı kaynak metali veren gazaltı özlü kaynak telidir. Ağır metal-metale sürtünme, aşınmaya, ısıl şoklara, 500°C - 800°C'ye kadar sürekli, 1100°C'ye kadar kısa süreli işletme sıcaklıklarına ve korozyona yüksek direnç gösterir. Sahip olduğu yüksek tokluk ve ısıl şok direnci nedeniyle darbeli çalışan parçaların sert dolgu kaynağına uygundur. Koruyucu gaz olarak saf Ar (argon) gazı kullanılmalıdır.

Örtülü Elektrod: TH 812
TIG Kaynak Teli: TH 812

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TS EN 14700

T Co3

DIN 8555

MF 20 GF 50 CTZ

   
   
   

FLUXOFIL 58

EN 14700

T Fe8

Ekskavatör parçalarının, kazıyıcı bıçakların, kepçe dişlerinin, könveyörlerin, kırıcı çenelerin, konik krıcıların sert dolgu kaynaklarında kullanılan dikişsiz, bakır kaplı bazik sert dolgu özlü kaynak telidir. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direci yüksek olduğu için şoklara ve darbelere dayanaklıdır. Kaynak metali yalnız taşlanarak işlenebilir. Yüksek karbonlu ve kaynak kabiliyeti düşük malzemelere sert dolgu pasoları öncesinde FLUXOFIL 31 ile tampon tabaka yapılması önerilir.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

   
   
   
   
   

FLUXOFIL 66

EN 14700

T ZFe8

Yüksek sertliğe sahip sert dolgu kaynakları için dikişsiz, bakır kaplı, metal özlü kaynak telidir. Kırıcı silindirlerin, konveyörlerin, parçalayıcı bıçakların, kepçe tırnaklarının sert dolgu kaynakları için uygundur. Çatlama direnci yüksek olup, darbeye ve aşınmaya dayanımı yüksektir. FLUXOFIL 66 ile kalın sert dolgu yapılması ihtiyacı olduğu durumda, FLUXOFIL 31 veya FLUXOFIL 35 ile dolgu ve tampon tabaka yapılması tavsiye edilir. Kaynak metali içinde karbür yapıda sert yapılar mevcuttur. Kaynak metali talaşlı işleme için uygun değildir.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

   
   
   
   
   

İçeriğe geri dön | Ana menuya dön